VideoZáhady

VIDEO: Tajemství kostry Ata

Mumifikovaná kostra objevená v chilské poušti Atacama před 18 lety, rozhodně nevypadá jako někdo, koho byste kdy mohli potkat. Ve skutečnosti by někteří řekli, že jde o mimozemskou bytost.

Je to doslova kosterní hlavolam, který je složen, pro nás nepochopenými, zmatenými rysy. Tato kostra je jen necelých 15 centimetrů vysoká – ale počáteční odhady věku kostí se rovnaly kostem dítěte ve věku 6 až 8 let.

VIDEO: Tajemství kostry Ata

Dlouhá, úhlová lebka, šikmé oční objímky a méně žeber, než je normální. Každý člověk má 12 páru žeber, tato kostra jich má pouze 10. To vše jen prohlubuje tajemství, kolem této objevené kostry.

Otázky týkající se objevu vedly ke spekulacím, že jde o dříve neidentifikovatelného primáta, nebo dokonce o mimozemskou formu života.

Kostra, nazvaná Ata, byla ukázána v televizních pořadech a dokumentárním filmu „Sírius“, ve kterém se výzkumníci UFO pokouší zjistit původ Aty.

VIDEO: Tajemství kostry Ata

Nyní chtějí autoři studie založené na pětiletém genomickém rozboru, vytvořit jednotný záznam: Ata je člověk, ačkoliv je propleten několikanásobnými mutacemi spojenými s onemocněním kostí. A věří, že jejich nálezy, publikované v časopise Genome Research, by mohly pomoci diagnostikovat případy založené na podobné genetické mutaci pro žijící pacienty.

Videogalerie:

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.