Záhady

Prokleté obrazy – jejich příběhy jsou děsivé

Umění má na každého z nás určitý vliv. Obvykle způsobuje náhlý nárůst myšlenek a emocí a přivádějí nás k slzám, nebo smíchu. Ale podle některých lidí existují umělecká díla, která mohou způsobit skutečně nežádoucí účinky. Například, strašidelný obraz plačícího chlapce od Giovanniho Bragolina byl údajně příčinou mnohých žhářství domů.

Tady jsou některé z nich.

the anguished manSnad jeden z nejvíce vyhledávaných obrazů na světě „The Anguished Man“ má opravdu děsivou historii. Nikdo neví, kdo tento kus nakreslil, ale je známo, že umělec smíchal krev ztvárněné osoby do barvy a brzy po dokončení malby, spáchal sebevraždu.

Plačící chlapecPlačící chlapec je obraz italského umělce Giovanniho Bragolina, který je známý skupinou obrazů podobného rázu. Kopie Plačícího chlapce byly hromadně vyráběny v padesátých letech a brzy následovaly podivné zprávy s obrazy v hlavní roli. Britské noviny hlásily, že mnoho hasičů často nacházejí toto dílo v troskách spálených domu, přičemž samotné obrazy jsou zcela nepoškozené. Jakoby tento obraz přitahoval oheň.

The Hands Resist HimBill Stoneham v roce 1972 namaloval “The Hands Resist Him“, ale v únoru 2000 se stal známým jako „ebay Haunted Painting“. Obraz byl popsán jako strašidelný, protože předchozí majitelé oznámili, že postavy na obrázku se pohybují během noci, až do doby než úplně zmizí z celého obrazu.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

3 komentářů

  1. Podobně údajně působí i obrazy polského malíře Zdzisława Beksińského. Včetně toho, že i on sám zemřel ne zcela obvyklou smrtí – zavraždil ho chlapec, kterého znal od malého dítěte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.