Záhady

Existuje na dně Bajkalu tajná základna UFO?

Nejen vodní plochy jezer přitahují lidskou pozornost už od nepaměti. S vývojem technologií se tento zájem zvedá a není se čemu divit. Vodstvo našeho světa má opravdu překvapivé obyvatele i vlastnosti. Co se tedy ukrývá v jezeře Bajkal?

Navštivte také:
Největší česká geologická záhada

Obecně je známo, že Bajkal je nejstarším a nejhlubším jezerem světa, není tedy divu, že se k němu váže celá řada legend. Jedna z nich popisuje děsivé monstrum jménem Lusud-Khan. Jeho vzhled připomíná gigantického jesetera s dlouhým čenichem a na zádech má ostnatý, obrněný hřeben. Vůbec první zmínka o netvorovi pochází z období 3. – 9. století př.n.l. Místní obyvatelé tvrdí, že je v jezeře vídán dodnes.

Není to ale jediná legenda, kterou je odlehlé jezero opředeno. Dosud neprozkoumané hlubiny Bajkalu a jeho okolí je údajně i útočištěm mimozemšťanů, kteří na jeho dně mají svou základnu. Lidé často pozorují nad jezerem neobvyklá světla, dokonce zde bylo údajně spatřeno UFO. Příběhy potvrzují i odtajněné dokumenty ze sovětské éry, pocházející z archivů admirála Nikolaje Smirnova.

Navštivte také:
VIDEO: Manželský pár údajně zachycuje přistání UFO

V dokumentech se můžete dočíst o incidentu, který se stal roku 1958, kdy se do jezera zřítilo letadlo poté, co jej údajně pronásledovalo UFO. Místní námořníci, rybáři ale i obyvatelé poměrně často pozorují různé svítící objekty, kličkující pod vodou. V roce 1982 se prý dokonce vojenští potápěči střetli se skupinou humanoidů, oblečených ve stříbrných skafandrech. Při pronásledování byli tři potápěči zabiti a čtyři vážně zraněni.

S aktivitami mimozemského charakteru je spojena i řada dalších událostí, včetně zmizení celých lodí i s posádkou. Existuje totiž jedna část jezera, kde se často samovolně rozbouří voda, a právě na tomto místě zmizelo již několik lodí. Poslední známý případ se odehrál v roce 2011, kdy na tomto místě, které je známé pod názvem Čertův kráter, náhle zmizela rekreační loď Yamaha, se čtyřčlennou posádkou. Podle svědků, loď náhle zahalila mlha a po jejím rozplynutí nebylo po lodi ani stopy.

Navštivte také:
Čeká nás nesmrtelnost? Je to možné!

Někteří rybáři tvrdí, že už párkrát viděli letouny diskového tvaru, jak se náhle vynořily z hlubin a zamířili do vesmíru. Podivnou událost zažila i vědecká výprava, která se v roce 1977 ponořila do hloubky 1200 metrů. Po zhasnutí reflektorů je náhle oslnil silný paprsek světla, se zdrojem nedaleko od nich. Jeho zdroj se nikdy nevysvětlil.

Zdroj: Ancient-code.com

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.