Záhady

Mimozemšťané – jsou mezi námi?

Lidé zatím neodhalili existenci mimozemšťanů proto, že když něco sledují, tak si nevšimnou, že se to děje přímo před jejich nosem, uvádí neurofyziologové v článku publikovaném v časopise Acta Astronautica.

Navštivte také:
Tajná podzemní základna v Dulce (část první)

„Když uvažujeme o mimozemšťanech, představujeme si je tak, jak to dokáže naše představivost a rozum, abychom je mohli nakreslit. Nechápeme, jak vnímání světa omezuje naše možnosti. Zkusili jsme překonat tento rámec a představit si inteligentní bytosti žijící mimo rámec možného,“ řekl Gabriel de la Torre z univerzity v Cádizu (Španělsko).

Vědci provedli experiment, během kterého bylo 137 dobrovolníků požádáno o nalezení různých umělých staveb, jako jsou mosty, domy nebo silnice, na satelitních snímcích. Na některých těchto fotografiích se kromě skutečných objektů objevila téměř nepostřehnutelná, ale velmi „jasná“ anomálie mikroskopická fotografie gorily. V normální situaci lidé téměř vždy zaznamenávají takové objekty. Jak však ukázaly experimenty de la Torreho, koncentrace pozornosti na některých detailech způsobuje, že takové „gorily“ jsou neviditelné pro oči 66% dobrovolníků.

Navštivte také:
UFO v Rendleshamu

Tento jev, známý jako „gorilí efekt“, byl objeven před asi 20 lety americkými psychology. Všimli si, že studenti, kteří počítají pásy mezi hráči při basketbalovém utkání, si ani nevšimnou, jak se mezi nimi objeví chlapec v kostýmu gorily. Jak se ukázalo, něco podobného se děje s lidmi, kteří se snaží najít ve fotografiích stopy „inteligentního života“. Spoléhají se pouze na vlastní představy o schopnostech a vzhledu svých nosičů.

Z tohoto důvodu se lidstvo nejprve musí soustředit na hledání mimozemského života podobného naší civilizaci. Ale jak můžeme nastolit kontakt s bytostmi, které jsou mimo naše obvyklé vnímání a pochopení toho, jak může racionální bytost vypadat? Jinými slovy „slepé“ hledání mimozemské inteligence může přinést více výsledků než jiné pokusy, uzavírají vědci.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.