Záhady

VIDEO: 5 záhad, které stále čekají na odhalení

Záhady vznikají každý den. Některé mají rychlé vysvětlení, jiné lámou hlavy vědcům i celá desetiletí. V tomto článku najdete právě ty druhé.

Navštivte také:
VIDEO: Děsivé obrazy, které ve vás vyvolají strach

Chybějící jaderná bomba

5. února 1958 se během vojenského cvičení srazil stíhací letoun F-86 s bombardérem B-47. Jelikož bombardér nesl v době srážky jadernou bombu Mark o hmotnosti 3,4 tuny, pro zachování bezpečnosti ji posádka shodila do moře. K výbuchu však nedošlo a co je ještě fascinující, bombu nikdy nenašli, ani po sérii pátrání. Existuje proto polemika, zda byla funkční zbraní nebo měla nainstalováno pouze fiktivní jádro. Pátrání po bombě pokračovalo i v roce 2004 podplukovníkem letectva Derekem Dukeem, který oznámil, že zúžil vyhledávací pole na plochu o velikosti fotbalového hřiště. I toto však byla slepá ulička. Vědci předpokládají, že bomba je stále v moři u ostrova Tybee a obsahuje téměř 200 kg výbušnin. Další pátrání prozatím pozastavili, protože odborníci říkají, že nejlepší je „spící“ zbraň nechat tak. Avšak zvědavost je asi silnější…

Tajemné částice by předznamenaly konec světa

Od roku 2016 částice s tzv. ultra vysokou energií vystřelili přes hrubý led v Antarktidě už třikrát. Tyto události spustily detektory v antarktické impulzivní přechodové anténě. Problém spočívá v tom, že události neodpovídají chování částic standardního modelu, nabourávají standardní fyziku a chovají se jako ultravysokoenergetické neutriny. Kdyby však šlo o neutriny, nedokázaly by přejít přes Zemi. Vědci vytvořili několik teorií pro vysvětlení jevu, které však ještě musí dokázat. Někteří se bez odpovědí obrátili hned k nekonvenčním teoriím. Nejpodivněji z nich říkají, že částice mohou být důkazem paralelního vesmíru, kde čas plyne dozadu a blížící se Velký třesk by znamenal konec světa.

Navštivte také:
VIDEO: Nedávné úniky informací, které šokovaly celý svět

Robert Rayford, pacient nula s AIDS

Robert Rayford, přezdívaný Robbie, měl v roce 1968 15 let. V té době se u něj začala objevovat intenzivní pánevní bolest, otoky varlat, potíže s dýcháním a po celém těle se mu objevily rány. Lékaři předpokládali, že ho sexuálně zneužívali, protože měl pozitivní test na chlamydie. Robbie však sexuální násilí popíral a tvrdil, že je panic. Když za rok zemřel na zápal plic, lékaři uložili část jeho buněk do mrazničky, aby je později mohli zkoumat. O dvacet let později, když svět ovládla pandemie AIDS, jeden z lékařů, který Robbieho léčil otestoval zmražené vzorky a zažil totální šok. Zjistil, že jsou pozitivní na protilátky proti všem devíti detekovatelným proteinům HIV. Lékaři si proto myslí, Robbie byl pacientem nula. Nemohl se jím ovšem nakazit během cestování, protože nikdy neopustil středozápad USA, kde se narodil. Vypadá to tak, že Robbie se nakazil HIV dvacet let předtím, než AIDS vůbec identifikovali. Záhadou zůstává kdy, jak a kdo ho nakazil.

Záhadná úmrtí na základně Fort Hood

V roce 2020 zemřelo nebo zmizelo 39 vojáků z vojenské základny Fort Hood v Texasu. Z nich třináct spáchalo sebevraždu, pět zavraždili, deset je pohřešovaných a dalších jedenáct případů zůstává nevyřešeno. Kromě toho armádní údaje ukázaly, že v letech 2014 až 2019 došlo na základně přibližně ke 129 zločinům, včetně vražd, únosů, znásilnění a podobně. Šokující statistiky jsou vyšší než počet úmrtí Američanů v Iráku a Afghánistánu ve stejném roce. Důvody úmrtí a zmizení na základně jsou dodnes pro odborníky obrovskou záhadou. Všichni věří, že probíhající vyšetřování přinesou odpovědi na otázku, proč právě na této základně dochází k tak obrovskému počtu tragédií.

Navštivte také:
VIDEO: Známé stavby a památky, ve kterých údajně straší

Podivný pohřeb s ptačí lebkou v ústech

Během 60. let 20. století archeologové v jeskynním systému Tunel Wielki v Jurské vysočině v Polsku odkryli mělký hrob. Uvnitř ležela kostra dítěte s otevřenými ústy, ve kterých byla další malá lebka. Nedávno ukončené zkoumání pozůstatků zjistilo, že šlo o pozůstatky mladé dívky, pravděpodobně ve věku deset až 12 let, přičemž lebka v jejích ústech byla ptačí. Vědci předpokládají, že ji do úst vložili během pohřebního obřadu. Zároveň předpokládají, že dívka přišla do země s finskými vojenskými jednotkami, které vtrhly do Polska v 17. století. V takovém případě by šlo o ojedinělý skandinávský pohřeb s hlavou ptáka, který kdy objevili v této oblasti. Záhadou zůstává i příčina smrti.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.