VideoZáhady

VIDEO: Známé stavby a památky, ve kterých údajně straší

Některé z nejznámějších památek na celém světě mají také temnou stránku a jejich historie často zahrnuje hluboce znepokojující a někdy strašidelné příběhy.

Navštivte také:
VIDEO: Známé stavby a památky, ve kterých údajně straší

Středověký hostinec Ram

Ve Wotton-under-Edge, asi 40 minut od Bristolu, stojí středověký hostinec Ram. Údajně je nejstrašidelnějším domem v Británii a existuje od roku 1145. Budovu postavili na pohanském pohřebišti a prý leží na liniích, které ji spojují se Stonehenge. Byla domovem pro dělníky a otroky, kteří postavili nedaleký kostel sv. Marie. Při stavbě museli odklonit vodní tok, což prý otevřelo portál pro temnou energii. Jistou dobu dům patřil knězi, v roce 1968 jej koupil John Humphries. Hned první noc ho vzbudili démoni, kteří ho táhli přes celou ložnici a při hledání vysvětlení tohoto jevu našel v domě důkazy o rituálních obětech dětí. Humphriesova rodina dům opustila, ale on v něm zůstal bydlet až do své smrti v roce 2017. Podle zpráv se v domě stále potuluje několik duchů. Patří mezi ně čarodějnice, kterou upálili na hranici, temní mniši či římský centurion. Ram Inn v současnosti vlastní dcera Johna Humphriese Caroline, která v něm umožňuje návštěvy výzkumníků, paranormálních nadšenců i turistů.

Africká knihovna

Veřejnou knihovnu Kimberley otevřeli 23. července 1887 a v roce 1984 se z ní stala vědecká knihovna, jedna z nejlepších v jižní Africe. Nachází se v Kimberley v provincii Severní Kapsko v Jižní Africe a je jednou z nejstrašidelnějších budov v zemi. První knihovník si krátil dny přípravou finančního podvodu, ale brzy ho chytili. Bertrand Dyer se vězení vyhnul polknutím arsenu, ale tři dny trpěl ukrutnými bolestmi, než jedu podlehl. Ze svého místa však nikdy neodešel, přičemž návštěvníci knihovny tvrdili, že viděli jeho ducha procházet se po chodbách a přesouvat knihy. Prý, pokud nemůžete najít konkrétní knihu, měli byste zakřičet její název a Dyer vám ji najde.

Lawang Sewu

Lawang Sewu v překladu z jevštiny znamená „tisíc dveří“ a jde o budovu z koloniální éry, která sloužila jako ústředí holandské Východo-indické železniční společnosti v Semarangu ve střední Jávě. Stavba se skládá z několika budov, má 600 oken a spoustu dveří a chodeb, což z ní doslova dělá labyrint. Během druhé světové války japonští vojáci přeměnili suterén budovy B na provizorní vězení. Mnoho vězňů zavraždili a jejich neklidní, bezhlaví duchové prý bloudí po budovách komplexu. Indonéská vláda se snažila budovu vyčistit a vrátit jí pověst příjemné turistické destinace. Přehlídky duchů však stále zůstávají nejvýnosnější činností.

Navštivte také:
VIDEO: Bizarní zločiny, u kterých je těžko uvěřitelné, že se opravdu staly

Pousada Serra da Estrela

Pousada Serra da Estrela je úžasný 5hvězdičkový hotel v Portugalsku, který nabízí vše, stejně jako úchvatný výhled na pohoří Serra da Estrela. Ne vždy to však byla luxusní dovolenková destinace. Budovu postavili v roce 1936 a nejprve fungovala jako léčebné zařízení pro železničáře, kteří trpěli smrtelnými chorobami. Bohužel do roku 1980 většina pacientů zemřela a sanatorium zavřeli. Brzy se začaly šířit zvěsti o duších mrtvých pacientů strašících v budově. Pověsti se stále množí, přičemž hosté údajně viděli, jak se po chodbách v noci potulují duchové těch, kdo zemřeli na tuberkulózu.

Witkowický les

V roce 2001 si devět místních studentů naplánovalo přenocování v lese. Kolem 20:30 potkali starého muže, který je varoval, ale studenti se mu jen smáli. Už je však nikdy neviděli. Jejich přátelé zahájili vlastní pátrání, při kterém našli kameru. Po vyvolání obrázků viděli rozmazané postavy studentů v lese zahalené do husté mlhy. Zjistili, že oblast Witkowic kdysi zničil rozsáhlý požár a mnoho obyvatel zemřelo v lese za zvláštních okolností. Studenti jsou dodnes pohřešovaní a kolují drby, že je zabilo „božstvo“, které žije v lese a vytváří hustou zelenou mlhu.

Navštivte také:
VIDEO: Podle nejstarší Bible na světě nebyl Ježíš synem Božím. Byl vůbec ukřižován?

Obvodní kanál

Obvodní kanál je nejdelší kanál v Petrohradu v Rusku, který vykopali mezi koncem 18. a začátkem 19. století. Nakonec byl příliš mělký, aby v něm mohly plout velké lodě. V současnosti jej využívají jen malé čluny a díky tomu, že v něm straší, si získal „dobrou“ pověst. Betonem lemovaný kanál je znám jako Kanál sebevrahů kvůli obrovskému počtu sebevražd a pokusů o sebevraždu. Lidé, kteří pokus o sebevraždu přežili, tvrdili, že cítili neviditelnou sílu, která je táhla do vody. Někteří dokonce viděli ženu v bílém plavat pod hladinou vody, než náhle zmizela. Během výstavby si dělníci často stěžovali na silné bolesti hlavy a někteří měli náhlé výbuchy zlosti bez jakéhokoli důvodu. Lidé věří, že dělníky postihla kletba, protože kopali kanál přes starověký pohanský hřbitov.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.