VideoZe zpráv

VIDEO: Děsivé osudy křesťanských světců: Jejich smrt byla opravdu krutá

Světci, kteří před svým vysvěcením žili skutečné životy, nejednou zemřeli násilnou smrtí. Toto jsou jejich nejkrutější osudy.

Navštivte také:
VIDEO: Sovětská města duchů

Svatého Bartoloměje stáhli z kůže a sťali

Jedenáct z Ježíšových apoštolů umučili, pouze Jan zemřel na stáří a unikl hroznému osudu prvních věřících. Většinu ukamenovali nebo ukřižovali, sv. Bartoloměje však potkal mnohem horší osud. Podle biblické tradice apoštolové losovali, aby určili, kdo a kde bude šířit Ježíšovo poselství. Bartoloměj měl šířit zvěsti do Indie, tam však nedošel. Historické zprávy říkají, že jeho pouť skončila v Arménii. Místní vůdci, rozzuření vpádem křesťanství ho zatkli a odsoudili k smrti stažením kůže zaživa. Strhli mu kůži z celého těla předtím, než mu sťali hlavu. Jeho brutální smrt zobrazená například v Sixtinské kapli, kde si Bartoloměj drží svou kůži jako plášť, je silným odkazem odhodlání zemřít za svou víru.

Svatou Barboru zabil vlastní otec


Svatá Barbora, patronka horníků, dělostřelců či architektů měla velmi těžký osud. Barbora byla krásnou dcerou šlechtice jménem Dioskoros. V mládí se zavázala Kristu a přísahala, že zůstane pannou. Její pohanský otec ji však plánoval výhodně vydat, proto přikázal postavit věž, kde ji chtěl zavřít, aby ji izoloval od křesťanství. Během výstavby odešel Dioskoros do města a když se vrátil, nevěřil vlastním očím. Barbora nechala místo jednoho okna na věži nainstalovat tři, které symbolizovaly Svatou Trojici. Rozzlobený Dioskoros nařídil dceřinu popravu, kterou Barbora zázrakem přežila. To otce ještě více rozzlobilo a nařídil jí mučení, po kterém jí sám sťal hlavu.

Navštivte také:
Kauza Pentagon Papers odhalila síť vládních lží. Američané lhali celá léta

Svatý Šebestián přežil šípy, ale zabilo ho bičování


Svatý Šebestián, patron umírajících, lukostřelců, vojáků či klempířů se narodil na území dnešní Francie. Kolem roku 283 n.l. se stal vojákem v Římské armádě během vlády Diokleciána, který byl krutým protikřesťanským císařem. Díky Šebestiánovi se stovky vojáků obrátily na křesťanství a když to Dioklecián zjistil, zbavil ho velení a přikázal místním lukostřelcům ho zabít. Raněného muže našla sv. Irena, která ho uzdravila. Šebestián se vrátil k císaři a vyčítal mu jeho nespravedlnost vůči křesťanům. Tentokrát ho císař nechal zbičovat k smrti a jeho tělo nechal vhodit do kanalizace.

Svatou Agnes před smrtí zavřeli do nevěstince


Postavení této panenské mučednice v Římě je dodnes mezi katolíky velmi silné. Podle starých náboženských traktátů se do krásné dívky zamiloval syn římského prefekta Symfronius. Jenže Agnes se slíbila Bohu a zavázala se zůstat pannou. Uražený římský prefekt v návalu hněvu, že odmítla jeho syna proto nařídil, aby Agnes odvedli do římského nevěstince. V té době jí bylo jen 13 let. Život v nevěstinci byl strašným osudem pro každého, ale zejména pro mladou, zbožnou a nevinnou dívku. Na Agnes však dohlížel Boží anděl. V nevěstinci jí údajně zázračně narostly vlasy, které zakrývaly její mladé, nahé tělo. Muži, kteří hledali potěšení, okamžitě oslepli, když ji zahlédli. Prefekt, rozzlobený, že mu plán nevyšel, odsoudil Agnes k smrti. Nejprve se ji pokusil upálit na hranici, ale plameny se kolem jejího panenského těla zázračně rozdělily. Proto ji nechal usmrtit bodnutím do hrdla. Dnes je Agnes patronkou mladých dívek, nevěst, panen a všech, kteří přežili sexuální násilí.

Navštivte také:
VIDEO: Bestie v psí podobě existovaly po celém světě, většinou ale šlo o výplody fantazie

Svatý Mercurius trpěl ohněm, noži a stětím


Mercurius byl římský voják, který zemřel ve 3. století. V té době sloužil v armádě antikřesťanského císaře Decia. Když se císař dozvěděl, že Mercurius obrací vojáky na křesťanství, nařídil jeho smrt. Způsob smrti byl děsivý. Decius ho přikázal přivázat ke čtyřem sloupům nad žhavým uhlím, navíc do něj sluhové vráželi nože. Krev z jeho těla však uhasila oheň pod ním, proto Decius vše ukončil stětím jeho hlavy.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.