VideoZáhadyZe zpráv

VIDEO: Děsivé příběhy zpoza polárního kruhu nahání strach (2.část)

Přinášíme vám druhou část článku o děsivých příbězích zpoza polárního kruhu.

Železnice Salechard-Igarka


Od roku 1947 do roku 1953 byli vězni z gulagů v Sovětském svazu nuceni k náročnému úkolu – vybudovat více než 1 200 kilometrů železniční tratě na chladném severu Sibiře. Zdroje uvádějí, že výstavby se zúčastnilo více než 300 tisíc pracovníků, kteří pracovali v nelidských podmínkách. Čelili teplotám, které někdy dosahovaly až -60 stupňů Celsia, v létě trpěly infekcemi, protože na ně útočily obrovské roje komárů. Důstojníci je často bili, drželi je o hladu a žízni. Podle odhadů třetina z nich přišla o život. Mnohé z opuštěných a chátrajících staveb na trati stojí dodnes a někteří městští průzkumníci tvrdí, že mezi zříceninami slyší mučivé a kvílivé výkřiky a jiné strašidelné zvuky.

Navštivte také:
VIDEO: Děsivé příběhy zpoza polárního kruhu nahání strach (1. část)

Legenda o grónských Qivittoq


Další legenda na seznamu souvisí s Grónskem. Obyvatelé Grónska tvrdí, že ledovou tundrou se dodnes prohánějí obří a bláznivé postavy, které loví lidi. Pojmenovali je „Qivittoq“ a původně jde o lidi, které vyhnali z komunit a ponechali napospas mrazivému počasí. Místní obyvatelé však tvrdí, že někteří z nich jakoby zázrakem v tundře přežili a nyní se místním mstí. Možná právě odtud pochází jejich záliba v lovu lidí, jsou to podle nich zoufalé instinkty přežití. Legenda o Qivittoq se proslavila také v dánské kinematografii. V roce 1956 vznikl film s jednoduchým názvem Qivitoq, přičemž autoři v názvu vynechali jedno „t“.

Navštivte také:
VIDEO: Filiální kanibalismus: Když lidé pojídali malé děti

Duch Augusta Peerse


V roce 1853 tragicky zemřel 30letý obchodník s kožešinami jménem Augustus Peers. Před smrtí však velmi jasně řekl, že nechce, aby ho pohřbili na místě, kde pracoval – ve Fort McPherson. A tak se jeho kolega a mašer Roderick Macfarlane nabídl, že jeho tělo převeze podél řeky Mackenzie na nové místo. Během cesty však došlo k několika zvláštním situacím. Ve svém deníku Macfarlane uvedl, že odněkud zaslechl hlas, který psům přikázal, aby chránili tělo před divokými mrchožrouty. A to ani zdaleka nebyl jediný strašidelný jev. V noci se před stanem vznášela „spektrální forma“ a muže strašila nesrozumitelnými slovy.

Navštivte také:
VIDEO: Děsivé osudy křesťanských světců: Jejich smrt byla opravdu krutá

Skandinávská legenda o Mylingech


Trýznivé příběhy o Mylingech lidi vypráví po celé Skandinávii. Myling je údajně duchem dítěte narozeného mimo manželství, jehož matka nechala na poušti, aby zemřelo. Dnes se po celé Skandinávii povídají legendy o „Mylingech“ – lesních bytostech nebo nechtěných dětech pohozených v lese, které se proměnily ve vraždící kreatury toužící po lidském těle. Často se jednalo o démona, který se vyformoval z potraceného plodu nebo z dítěte, které zemřelo během prvních dnů svého života. Duch Mylinga neustále kvílí, pláče, pronásleduje těhotné ženy. „Pomstychtivější“ zase straší nevěsty a zjevuje se jim během svatební noci.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.