VideoZáhady
Trendy

VIDEO: Prokletá videa, která vyděsila lidi z celého světa

Po tisíce let se lidi obávali síly prokletí. Následující kletby souvisejí s videozáznamy a filmy a znepokojily tisíce diváků na celém světě.

Navštivte také:
9 originálních dekorací, které musíte vyzkoušet na Halloween!

Člověk, který se ztratí v pařížských katakombách

Pod Paříží leží rozsáhlá Labyrintová síť tunelů známých jako pařížské katakomby. Nachází se v hloubce přibližně 20 metrů pod celou Paříží, přičemž jsou tam uloženy kosterní pozůstatky asi šesti milionů lidí. I když část katakomb zpřístupnili návštěvníkům, hledači vzrušení a lovci duchů často nacházejí způsoby, jak proniknout i do nezpřístupněných částí, aby prozkoumali temné chodby. V jedné z epizod pořadu stanice ABC “Nejstrašidelnější místa na Zemi” z roku 2000 ukázaly reálné záběry, které zaznamenávaly osamělého průzkumníka zakázaných tunelů. Muž na videu nejprve klidně zkoumá tunely, později se začíná pohybovat stále rychleji, až v úplné panice odhodí ruční kameru a překotně sprintuje pryč. Kamera neustále snímá, i když je muž mimo dohled, a ukazuje tmavý, tichý tunel. Namístě je otázka, zda muž jednoduše ztratil orientaci a zpanikařil nebo uviděl v katakombách něco, co ho na smrt vyděsilo?

Navštivte také:
VIDEO: Láska mezi člověkem a delfínem? Zvíře se od žalu zabilo

Japonská reklama na Kleenex

V roce 1986 uvedla společnost Kleenex do televizního vysílání velmi zvláštní reklamu, která vyděsila i samotné Japonce a vzniklo kolem ní množství legend. Společnost reklamu nakonec stáhla. Herečka Keiko Matsuzaka v ní spolu s malým skřítkovským dítětem sedí v bílém oblečení na hromadě sena. Zlehka si pohrává s papírovou utěrkou, která se následně v detailním záběru vznáší vzduchem, přičemž v pozadí zní strašidelně znějící píseň It ‘a Fine Day. Mnozí tvrdí, že jde o moderně upravenou skladbu staroněmecké kletby. Mnoho diváků si stěžovalo vedení televize, že jsou z reklamy nervózní a požadovali její stažení z vysílání. Mezi lidmi se později začaly šířit děsivé legendy. Ve vzduchu po reklamě prý zůstala kletba. Údajně většina herců a lidí ze štábu zemřela za záhadných okolností, hlavní herečce se narodilo dítě démon a tisíce lidí, kteří se dívali na reklamu prý zešíleli. Nejhorší následky reklama přináší, pokud se na ni díváte o půlnoci…

Navštivte také:
Oceán a jeho tajemství: Slyšeli jste už o těchto záhadách?

Rakev mrtvé prababičky na vlastním dvorku

Tento mrazivý příběh často nevydrží dokoukat do konce ani ti nejodvážnější. Muž, který komunikuje prostřednictvím znakové řeči ve videu vysvětluje, že místní hřbitov je totálně přeplněný, a proto se rozhodl nechat rakev své prababičky na vlastním dvorku. Nad zemí. Nejhorší okamžik v příběhu nastává, když muž otevře rakev, aby odhalil částečně rozložené tělo babičky, kterou následně políbí. Na ústa. Políbí shnilou, rozkládající se mrtvolu na ústa. Pokud chcete mít klidné sny, raději video ani nedívejte.

Maďarská sebevražedná píseň

I když kletba spočívá ve skladbě a ne v samotném videu, každé video, které obsahuje plný a nezměněný zvuk této písně, je rizikem možného prokletí. Píseň “Ponurá neděle” nebo “Temná neděle” od maďarského klavíristy a skladatele Rezső Seressa, je známá jako maďarská sebevražedná píseň. Údajně jde o nejsmutnější píseň, jakou kdy kdo složil. Krátce po jejím vydání v roce 1935 s písní spojili 20 sebevražd v Maďarsku a okolí. Dnes je případů sebevražd nejméně 100, včetně samotného skladatele Seressa, který přežil skok z okna, ale později se v nemocnici udusil drátem. Mnozí pozůstalí potvrdili, že oběti sebevraždy si píseň vyslechli těsně před činem. Píseň v roce 1936 přeložili do angličtiny a v roce 1941 ji nahrála Billie Holliday, avšak v USA ji nehráli, protože BBC považovala píseň za příliš smutnou.

Navštivte také:
Může nás intuice klamat? Vnitřní hlas neříká vždy pravdu

Nadpřirozená pomsta?

Film “The Omen” z roku 1976 získal v průběhu času pověst prokletí. Producent Harvey Bernhard na začátku výroby řekl, že dostal znamení od ďábla, aby přestal na filmu pracovat. Jelikož neuposlechl, kolem filmu se začaly dít strašidelné věci. Pouze dva měsíce před začátkem natáčení spáchal syn hvězdného Gregoryho Pecka sebevraždu. Během natáčení Peckovo letadlo zasáhl blesk a blesk zasáhl i letadlo výrobce filmu Mace Neufelda. Další blesk téměř zasáhl samotného Bernharda. IRA dokonce bombardovala hotel, ve kterém Neufeld bydlel. Během natáčení scény na hřbitově se trénovaní psy totálně rozzuřili a zaútočili na sebe. Cvičitele zvířat pečujícího o bezpečí štábu zabil tygr. Letadlo určené ke snímání leteckých záběrů havarovalo a všichni na palubě zahynuli. Asistent supervizora speciálních efektů zemřel při autonehodě. Došlo k ní v pátek třináctého u směrové cedule na nizozemské město Ommen, které bylo od místa nehody vzdáleno 66,6 kilometru. Možná je to všechno náhoda. Ale co když ne?

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.