VideoZáhady

VIDEO: TOP 5 – Hrůzné budovy, co byly záhadně opuštěny

Bez ohledu na to, kde žijete, bude pravděpodobně v blízkosti opuštěná budova. Zatímco ve většině případů jsou důvody opuštění obyčejné – bankrot, nedostatek peněz na údržby nebo prostě čistý nezájem, to co se děje v budovách časem už tak obyčejné není. V tomto článku si představíme opuštěné stavby, které byly opuštěny jak za normálních tak i děsivých příčin a i po mnoha letech by měl asi málokdo odvahu zde zůstat přes noc.

Navštivte také:
VIDEO: Pentagon zveřejnil tajnou zprávu o setkání s UFO

San Zhi – Tchaj-wan

San Zhi – Tchaj-wan
Domy San Zhi postaveny v letech 1978 měli naplňovat vizi budoucnosti. Původně se mělo jednat o turistickou destinaci, která bude nadčasová a hlavně v té době dost moderní. Nicméně dřív něž se resort dokončil, byl kvůli sérií tragických událostí, spojených s finančními potížemi a místními pověrami uzavřen. Celý projekt byl poté v roce 1980 zrušen. Podle zpráv došlo během výstavby k velkým počtům sebevražd, smrtelných úrazů na stavbě a při dopravě materiálů na místo. Místní tvrdí, že kdysi se na stejném místě nacházel starý holandský hřbitov a velká socha draka, což v asijské kultuře znamená štěstí. Tato socha ale byla zničena kvůli zpřístupnění resortu, čímž započaly zmíněné tragédie. Dnes již resort neexistuje a na místa se sjíždí pouze lovci duchů, či zvídaví turisté.

Willard Azyl – New York

Willard Azyl New York
Willard Azyl pro duševně nemocné byl postaven na konci 19.století, u břehu jezera Seneca v New Yorku. Na rozdíl od jiných institucí v té době, nebylo toto místo vůbec špatné. Ba naopak, zde podporovali zaměstnanci myšlenku „morálního zacházení“- pacienti byli udržováni v čistotě, zdraví a sytosti. Byli zapojováni do aktivit jako je šití, zahradničení a podobně. Nicméně v dobách šíření krutých nemocí jako byla v té době tuberkulóza, se ani toto sanatorium nevyhnulo četnému úmrtí. V letech 1869 až 1995, byl Willard domovem více než 50 000 lidí. Odhaduje se že právě polovina z celkového počtu pacientů nikdy z Willardu neodešlo. A jak se zrovna na tento počet přišlo? Když byl v devadesátých letech Willard uzavřen, pracovníci v podkroví objevili něco šokujícího. V podkroví se ukrývalo přes 400 kufrů, pečlivě zabalených a označených. Má se za to, že když někdo umřel, než aby se věci uložili, byly zde schovány pro další generace, které se tak o tomto místě mohou dozvědět víc.

Navštivte také:
Vražda Johna F. Kennedyho a Marilyn Monroe

Beelitzská vojenská nemocnice – Německo

Beelitzská vojenská nemocnice – Německo
Opuštěné nemocnice budou vždy tak trošku strašidelné. Jinak tomu není ani u téhle opuštěné vojenské nemocnice v Beelitz v Německu. Byla postavena na konci 19.století, nicméně ne jako vojenská nemocnice, ale sanatorium pro pacienty trpící tuberkulózou. V této době se rozrůstalo obyvatelstvo Berlína, stejně rychle jako přibývalo pacientů v nemocnici. Když poté začala válka, bylo třeba ošetřovat zraněné vojáky a tak sanatorium převzala armáda, po válce se budova rozrostla, aby vyhověla hordám raněných lidí. Při vypuknutí druhé světové války neztratila nemocnice svou podstatu a dále pokračovala v ošetřování raněných. V současné době je ale nemocnice rozpadlá, nicméně nejzajímavější na této nemocnici je dodnes jeden z pacientů který zde byl. Sám Adolf Hitler, tehdy během své hospitalizace byl kaprálem německé armády, zde se zotavoval po zranění stehna. Podle místních je z budov občas do dnes slyšet křik a naříkání raněných lidí.

Marlboro státní psychiatrická nemocnice, New Jersey

V roce 1998 byla uzavřena Státní psychiatrická nemocnice Marlboro a jejích 411 akrů půdy bylo opuštěno. Marlboro nebyla příkladem toho, jak by měly fungovat psychiatrické instituce: naopak děly se zde tak otřesné věci, že se toto místo stalo inspirací státu New Jersey, které následně učinilo změny v zákonech upravující péči v těchto zařízeních. Nemocnice byla postavena ve 30. letech minulého století. Po desítky let se zde běžně operovalo a léčilo, pak se ale věci začaly zhoršovat. Docházelo zde ke korupci, otřesným pokusům na lidech, operace končily smrtí a navíc nemocnice zhoršovala životní prostředí. Kdo měl být umlčen, nebo uklizen skončil zde. Docházelo k útěkům pacientů, největší se stal roku 1986, kdy uteklo 151 pacientů. To celou situaci vyhrotilo natolik. že obyvatelé žádali o povolení vlastnit zbraň. Naštěstí se klinika uzavřela a problém byl vyřešen.

Navštivte také:
VIDEO: Bytosti ukryté ve stínu – kdo nebo co jsou?

Oradour-sur-Glane – Francie

Oradour-sur-Glane – Francie
Nejvíce opuštěných budov po sobě zanechala druhá světová válka, ale v případě Oradour-sur-Glane jde rovnou o celou vesnici. Šlo o nepřekonatelnou, malebnou vesničku. Nicméně, když došlo ke spojenecké invazi v Normandii 6.června 1944, byla jen otázka času než přijde reakce. Ta přišla 10. června, kdy skupina německých vojáků obsadila vesnici a zajala místní obyvatele. Za záminkou kontroly totožnosti, se obyvatelé shromáždili na výstavišti, kde vojáci začali oddělovat ženy a děti od mužů. Ženy a děti zavřeli do kostela, muže do velké stodoly. Poté začalo masivní zabíjení. Podrobnosti jsou brutální a zahrnují kulomety, granáty a ohně. Když bylo po všem zemřelo 642 mužů, žen a dětí. Nakonec byla celá vesnice zapálena a zničena. Dodnes je vesnice v původním stavu, jako památník holokaustu.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.