Podivné úkazyZáhadyZe zpráv
Trendy

27. října 1954 – UFO přerušilo fotbalovou hru

V říjnu 1954 byl zápas s italským týmem Fiorentina přerušený záhadnými návštěvníky, kteří se vznášeli nad stadionem. UFO z Fiorentiny bylo součástí vlny masového pozorování po celé Evropě – a dodnes zůstává tajemstvím.

Navštivte také:
VIDEO: TOP 5 – Hrůzné budovy, co byly záhadně opuštěny

Bylo to něco, co vypadalo jako vejce, které se pohybovalo pomalu, velice pomalu.

Tak fascinující, jak to může znít, je to pravda. Ačkoliv to může znít jakkoliv bláznivě, je to pravda. Tato událost se stala ve Florencii v Itálii dne 27. října 1954. Při této příležitosti se uskutečnilo jedno z největších pozorování UFO v historii – kolem 10 tisíc lidí, kteří se nacházeli na stadionu Artemio Franchi a pozorovalo utkání mezi Fiorentinou a Pistoiese, bylo svědky neidentifikovaných létajících objektů na obloze nad stadionem.

Navštivte také:
VIDEO: Pentagon zveřejnil tajnou zprávu o setkání s UFO

27. října 1954 – UFO přerušilo fotbalovou hru

Zápas musel být pozastaven protože, podle oficiální zprávy rozhodčího zápasu, „diváci viděli něco podivného na obloze“. Podle svědectví jednoho z hráčů přítomných v tomto zápase – šlo o obránce Ardico Magnini – který byl v klubu legendou a hrál v Itálii na Světovém poháru v roce 1954. „Pamatuji si všechno od A do Z,“ říká. „Bylo to něco, co vypadalo jako vejce, které se pohybovalo pomalu, velice pomalu. Všichni vzhlíželi k nebi, ze kterého se snášel na zem nějaký třpyt, stříbrný třpyt. Byli jsme překvapeni a šokováni zároveň, nikdy předtím jsme nic podobného neviděli.“ Toho si všimlo i mnoho dalších svědků, kteří byli na zápase. Dokonce někteří tvrdili, že nešlo o jeden, ale hned několik objektů. V následujících dnech bylo ve městě i u stadionu zaznamenáno další pozorování UFO.

27. října 1954 – UFO přerušilo fotbalovou hru

Jak jste si mohli povšimnout ve výpovědi, italský obránce mluví o podivném materiálu padajícím z nebe, který byl údajně lepkavý a lesklý. Tato neznámá látka nespadla jen na dvůr, ale pokrývala dobrou část Florencie, než se úplně odpařila. Ti, kteří přišli do kontaktu s tímto materiálem, ho popisují jako hmotu podobnou bavlně, ale zároveň jako něco nepochopitelného, protože se vypařila okamžitě po jakémkoliv kontaktu.

Navštivte také:
Vražda Johna F. Kennedyho a Marilyn Monroe

Vysvětlení, ojedinělé, ale vědecké, o tomto jevu přišlo o mnoho let později: podle vědců to mohly být velké sítě spojených pavučin, které se objevily na obloze jako globe, nasvícené zářícím Sluncem, protože to je způsob, jakým pavouci migrují. Navíc se to stalo v říjnu, což se shoduje s obdobím migrace pavouků. Jenže materiál nalezený zároveň s výskytem UFO byl analyzován v laboratoři a nalezené prvky se neshodují s těmi, které jsou součástí pavučiny.

Bez ohledu na to, co diváci a hráči viděli plout nad stadionem Artemio Franchi, zůstává celý úkaz hlubokým tajemstvím a jedním z nejlépe zdokumentovaných případů UFO v historii dodnes.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.