VideoZáhadyZe zpráv

VIDEO: Utajené atomové bomby, které vybuchly před Hirošimou

První atomovou bombu oficiálně vyrobili Spojené státě americké v roce 1945 a sílu jejího výbuchu svět poprvé pocítil 16. července 1945 v poušti při americkém městečku Alamogordo v Novém Mexiku. Ještě týž rok 6. srpna byla nová americká destrukční zbraň použita na civilním obyvatelstvu, když dopadla na japonské město Hirošimu.

Málo známá jsou však fakta o tom, že dvě atomové bomby měly vybuchnout ještě před rokem 1945, o čemž se neměl nikdo dozvědět. Kdo tedy jako první vytvořil atomovou bombu? Proč se nic neříká o Hitlerově bombě, která byla otestována ještě v roce 1944?

První čínská atomová bomba
Číňané svou první atomovou bombu sice vyzkoušeli až v roce 1964 v poušti Taklamakan, ale existuje množství svědectví a faktů, které potvrzují, že vůbec první atomová bomba vybuchla v poušti Gobi ještě v roce 1910. Kdo tedy vlastně sestrojil první atomovou bombu v lidských dějinách?

O místě prvního jaderného výbuchu se svět dozvěděl díky čínským expertům, kteří v roce 1964 hledali vhodné místo na test první čínské atomové bomby. Čínští odborníci se shodli na tom, že by to mohla být poušť Gobi, která se rozprostírá v severní Číně a jižním Mongolsku. A právě v jedné části poušti Gobi v blízkosti mongolských hranic se čínským expertům naskytl neuvěřitelný pohled na obrovský kráter.

Nikdo neměl ani tušení jak kráter vznikl, ale když v okolí kráteru, který měl průměr přibližně 800 metrů a hloubku téměř 200 metrů, našli zuhelnatělé kmeny stromů a na dně kráteru se nacházela silná vrstva roztavených hornin, která připomínala sopečné sklo, čínští vědci předpokládali, že se tam v minulosti musela odehrát nějaká velká katastrofa. Jaká, to neměli ani tušení.

Užitečným jim však byli místní pastevci, kteří věděli i datum, kdy zde k velké katastrofě mělo dojít. Říkali jim o ní jejich prarodiče, kteří věděli, že daleko v poušti se nachází oáza, v níž žil moudrý mnich Pou Chao-fi. Kromě toho, že byl uznávaným učencem, byl i alchymistou, který dokázal dělat zázraky. 8. července roku 1910 však došlo k velké tragédii, kdy všichni pastýři v okolí spatřili jak nad krajinou za obrovského dunění a silného zemětřesení vystoupilo druhé slunce.

To se pak změnilo na obrovský mrak, který sahal až k nebesům. O několik dní později se někteří pastýři odvážili podívat na místo, kde došlo k obrovskému výbuchu. Na místě, kde dříve byla oáza a mnichův dům, se už nacházel jen obrovský kráter. Všichni pastýři, kteří ke kráteru přišli, o několik dní onemocněli a zemřeli na neznámou chorobu. Pozdější pátrání čínských vědců potvrdilo, že alchymista Pou Chao-fi s velkou pravděpodobností skutečně vytvořil první atomovou bombu, která ho nakonec i stála život.

Hitlerova atomová bomba
Dodnes se spekuluje o tom, zda nacističtí vědci sestrojili atomovou bombu. Některé indicie však naznačují, že ji s velkou pravděpodobností vyrobili a vyzkoušeli v říjnu roku 1944. Na první zkoušku zcela nové zbraně, která měla nacistům a jejich spojencům zajistit definitivní vítězství v 2. světové válce, pozval Adolf Hitler vůdce italského fašismu Benita Mussoliniho.

Ten však na připravovaný test nové zbraně nepřišel, ale místo sebe poslal svého vojenského zpravodaje a novináře Luigiho Romerse, který byl mimochodem dobrým přítelem Wernherra von Brauna – německého raketového vědce. Němci zavedli italského novináře na německý ostrov Rujana do bunkru, který se nacházel na tajné vojenské střelnici. Němečtí důstojníci mu řekli, že se nacházejí asi deset kilometrů od místa exploze nejsilnější zbraně jaká kdy byla na Zemi vyrobena.

Jak později novinář ve svém deníku napsal, i z takové velké vzdálenosti viděl přes úzký tmavý průzor v bunkru obrovskou explozi, která všechny přihlížející velmi silným zábleskem oslepila. Po výbuchu se vytvořil ohnivý sloup, ze kterého pak vznikl obrovský hřib sahající vysoko do oblak. Po skončení testu se chtěl Romers podívat na místo výbuchu, ale němečtí důstojníci mu řekli, že kvůli bezpečnosti se tam dá jít až za několik hodin.

Když se nakonec dostal k místu výbuchu, museli si všichni obléci speciální obleky, prý kvůli jejich bezpečnosti. Samotný nacistický ministr propagandy Joseph Goebbels italskému novináři řekl, že test dopadl úspěšně, a proto se o několik měsíců později začne s výrobou těchto bomb, které se pak shodí na anglická města.

K tomu však nikdy nedošlo, protože jak si mnozí odborníci myslí, díky tajné operaci Paperclip vláda USA s tichou podporou ostatních spojenců v roce 1945 dostala z Německa na své území všechny vlivné nacistické vědce, lékaře a konstruktéry, díky čemuž už 16. července 1945 uskutečnila na americkém území první zkoušku atomové bomby. Spekuluje se i o tom, že Adolf Hitler a další nacističtí pohlaváři si svůj život koupili od Američanů právě výměnou za plány k nacistické atomové bombě. Proto si mnozí odborníci oprávněně myslí, že nad Hirošimou a Nagasaki nevybuchly americké, ale Hitlerovy atomové bomby, které měly být nacisty shozeny na anglická města. Jak to ve skutečnosti bylo zůstane asi ještě hodně dlouho jen v rovině spekulací.

Videogalerie:

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.