VideoZáhady

VIDEO: Zachycení duchů na kameře? Přesvědčte se!

Zdá se, že máme přirozený sklon věřit, že existuje stínový svět, ve kterém přebývají naši milovaní zesnulí, kající hříšníci nebo ti, kteří mají pro nás nějaké poselství. Na YouTube můžete dokonce najít pár lovců duchů, které vám nyní představíme. A odhalíme jejich podvody.

Navštivte také:
VIDEO: Nevysvětlené vraždy žen: Skutečně šlo o dokonalé zločiny?

Démon za stěnami nemocnice


Nemocnici ve Worley otevřeli v roce 1928, ale v 70. letech ji zavřeli, protože na její chod nebyly finance. V roce 2002 budovu koupila Carol Peetová s úmyslem vytvořit v ní sociální centrum, kde by se zranitelní jedinci mohli naučit nové životní dovednosti. Projekt se nikdy nezrealizoval, možná i proto, že za stěnami budovy prý žijí démoni. Všimněte si, že lovec duchů najednou uvidí na termokameře neurčitý tvar. Přestože ho nazývá „postava“, na postavu to nevypadá. Před kamerou probleskne žlutý neidentifikovatelný tvar, o kterém lovec duchů tvrdí, že je duch.

Mami, jsi to opravdu ty?


Představte si, že byste byli přesvědčeni, že vás něco straší, ale nevěděli byste, co nebo kdo. Majitel domu si proto zavolal na pomoc lovce duchů, který zjistil, že duchem je zesnulá matka majitele domu, která je mu stále nablízku a plní svůj poslední slib „vždy na syna dohlížet“. Po vyšetřování se majitel už nebojí a přítomnost matky řeší klidně a s humorem.

Navštivte také:
VIDEO: Příběhy divokých dětí, které nevyrůstaly mezi lidmi

Původci strachu jsou různí


Jeden z vyšetřovatelů na videu udělal zajímavý postřeh. Říká, že na místě sice může strašit, ale původcem může být člověk nebo předmět. Duch má podle něj vždy speciální vazbu na konkrétní místo. Jakmile opustíte místo, necháte tam i ducha. Člověka mohou pronásledovat dobří nebo zlí duchové, ale obvykle jsou to jen ti zlí. A pokud straší předmět, vždy musel mít pro zesnulé zvláštní význam.

Blikající pouliční světla


Město, ve kterém lovec duchů natáčí své video je údajně tak strašidelné, že jeho obyvatelé raději vždy přicházejí domů před setměním. Jedna z prvních událostí, kterou průvodce natáčí, je pouliční osvětlení, které zabliká, než se vrátí do normálu. Lovec duchů však říká, že není jisté, jestli to bylo paranormální. Pravděpodobně šlo o obyčejné blikající osvětlení. Podle něj to poukazuje na to, že lidé jsou náchylní interpretovat i přirozené věci nadpřirozeným způsobem, pokud tomu věří. Jedná se o zkreslení tvrzení, při kterém více důvěřujete důkazům, které podporují váš názor, než důkazům, které by mu mohly odporovat. Jinými slovy, někdo, kdo věří v duchy, snadno uvěří, že blikající světlo je důkazem paranormální aktivity. Odbor údržby města by spíše zvažoval chybné připojení.

Willow Weep House


„Kdyby to nebylo zlo, lidem by to neubližovalo,“ říká majitel domu Willows Weep, který je podle některých nejstrašidelnějším místem v Americe. Stavitel postavil dům v roce 1890 ve tvaru obráceného kříže. Náš vypravěč William Shatner to potvrzuje otázkou: „Byl Willows Weep skutečně postaven, aby přitahoval zlé duchy?“ Zároveň se sám sebe ptá, proč by to někdo chtěl dělat. Majitel domu věří, že uvnitř domu něco je. Poukazuje na čtyři sebevraždy a tři otravy, které se v něm odehrály během jeho historie a dodává, že on a jeho syn měli nehody, když dělali nějaké renovační práce na domě. Kdoví, kde je pravda.

Navštivte také:
Lidé, kteří zkoumali paranormální jevy: Co našli?

Nejstrašidelnější hotel v L.A.


The Hollywood Roosevelt Hotel se nachází na hollywoodském bulváru v Los Angeles. Marilyn Monroe je jedním z mnoha neklidných duchů, kteří v něm údajně straší. Marilyn v něm žila dva roky, než se rozbíhala její modelingová kariéra. V hotelu zaznamenali mnoho případů, kdy hotelové hosty straší a budí ze spánku duchové celebrit, kteří zde v minulosti bydleli. Jedná se například o ducha herce Montgomeryho Clifta, který v noci chodí po chodbách a hraje na trubku. Často dochází k telefonátům na hotelovou recepci z prázdných pokojů. Ochranka několikrát viděla na kamerách osobu plovoucí v hotelovém bazénu v době, kdy byl pro hosty zavřený. I na videu je slyšet hlas, pro který lovec duchů nemá vysvětlení. Historie hotelu Roosevelt je zlověstná a plná strašidelných příběhů. Možná na tom hotelu přece jen něco strašidelného bude…

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.