Záhady

Lidé, kteří zkoumali paranormální jevy: Co našli?

Lidé z viktoriánské doby se zajímali o vědu, inženýrství a vynálezy, ale také je fascinovala smrt a duchovno. Dělali experimenty, pokusili se vytvořit ke svým zjištěním filozofické traktáty a se zvědavými a otevřenými myslemi zvažovali nelogické, nadpozemské až bizarní události.

Navštivte také:
VIDEO: Strážci majáku beze stopy zmizeli, o jejich osudu se nic neví

Annie Besantová

Annie Besantová

Annie Besantová se zajímala o spiritualismus všeho druhu, přičemž věřila, že „hmota existuje v jiných stavech, než jsou ty, které v současnosti věda zná“. Napsala knihu s názvem Thought-Forms, která nebyla o paranormálních jevech, jako spíše o barvě. Dnes by jí určitě diagnostikovaly synestézii, protože její kniha vysvětlovala emoce v tabulce barev a tvarů. Později se Besantová přestěhovala do Indie a adoptovala si syna, o kterém věřila, že je novým Mesiášem a reinkarnací Buddhy.

Alexis-Vincent-Charles Berbiguier de Terre-Neuve du Thym

Berbiguier se narodil ve Francii v roce 1765. V roce 1821 vydal svou autobiografii ve třech svazcích, kde podrobně popisoval svůj boj s temnými silami, díky kterým si vysloužil titul „Pohroma Hobgoblinů“. Podle Berbiguiera zničil řadu těchto tvorů. Berbiguier se odmítl podrobit vyšetření svého duševního zdraví, protože věřil, že všichni lékaři jsou vyslanci ze světa zlých duchů.
Mnozí historici se domnívají, že Hrobka leží ve východní provincii Chentej kdesi vysoko v horách. O přesném místě ale mohou jen spekulovat. Dobové zdroje o poloze Džingischánova hrobu mlčí. Historické a archeologické náznaky neexistují, nebo o nich nevíme. Moderní technologie v podobě satelitního snímání se prozatím ukazují jako neužitečné.

Navštivte také:
Cestování časem věda odmítá, ale fakta jej potvrzují!

William Thomas Stead

William Stead

William Stead je známý tím, že byl na palubě Titanicu, když se potopil. Ale i v jiných ohledech byl pozoruhodný muž. Byl průkopníkem investigativní žurnalistiky – napsal příspěvek o dětské prostituci, který vedl ke zvýšení věku pohlavní dospělosti u dívek ze 13 na 16 let. V roce 1892 začal Stead psát články jiného druhu. Tvrdil, že dostává zprávy z „druhé strany“ od zesnulého kolegy novináře. Zda skutečně dostával zprávy od mrtvých, se nedozvíme. Zdá se však, že mohl mít určité věštecké schopnosti, protože v roce 1886 napsal povídku o lodi, která se potopila v Atlantiku. V příběhu uváděl vysoké ztráty na životech, protože záchranné čluny dokázaly zachránit jen třetinu cestujících. Smyšlený příběh se nakonec skutečně naplnil v jeho osudu. William Stead však neměl štěstí a nedostal se do záchranného člunu, když se Titanic potopil.

Hippolyte Leon Denizard Rivail

Hippolyte Leon Denizard Rivail

Dr. Rivail byl učitel, lékař, překladatel a právník a později se stal „učitelem duší“ a přejmenoval se na Allana Kardeca, když viděl ukázku jak „duch“ pohyboval stolem, nabyl přesvědčení, že se takto snaží komunikovat. Před třemi lety však Michael Faraday vysvětlil fenomén ideomotorické odezvy, při které se svaly mohou pohybovat nezávisle na záměrné myšlence, a tak pohybovat stolem. Přesto Kardac napsal Knihu duchů jako návod ke komunikaci s druhou stranou. Věřil, že naše těla jsou jen dočasné schránky duší a duchové zesnulých zůstávají vždy s námi, znovuzrození na různých duchovních úrovních.

Navštivte také:
VIDEO: Vražedný hrad: Budova plná pastí sloužila choutkám sériového vraha

Daniel Dunglas Home

Daniel Dunglas Home věřil, že je výjimečný. Když se v pubertě začal zajímat o spiritualismus, rozhodl se jít vlastní cestou. Seance uspořádal v jasně osvětlených místnostech a místo toho, aby kázal publiku držet se za ruce, požádal lidi, aby drželi za ruce jeho, aby dokázal, že on s předměty nemanipuluje. Zpočátku byly jeho seance dost „nudné“ – zprávy od mrtvých a strašidelná hudba vycházející odnikud. Potom, kolem roku 1857, začaly být zajímavější, když nechal objevit se spektrální ruce. Manželka Napoleona III. prý dokonce poznala ruku svého mrtvého otce podle deformovaného prstu. V roce 1868 dokázal levitovat, a to nejen pár centimetrů nad zemí, ale přes otevřené okno o tři patra výše. Přestože se to všechno může zdát nevysvětlitelné a působivé, Harry Houdini tvrdil, že Home byl jen kouzelník a že klidně zopakuje všechny jeho triky. Přesto byl Home celebritou své doby a měl spoustu bohatých obdivovatelů.

Philippe Nizier-Anthelme Vachod

Philippe Nizier-Anthelme Vachod

Philippe Nizier-Anthelme Vachod nebo Mistr Philippe de Lyon se narodil ve Francii v roce 1849. Už od svého narození byl výjimečný. Jeho matka prý necítila žádné porodní bolesti a radostí mu zpívala. Aby toho nebylo málo, utišila se zuřivá bouře a přesně v momentě jeho narození se objevila padající hvězda. V roce 1874 Philippe pracoval v lékárně a dokázal léčit nemocné bez léků. Později vystudoval medicínu, ale jeho léčitelské schopnosti na lékaře nezapůsobily a považovaly je za výsměch profese, a proto mu odebrali licenci. Stal se osobním jasnovidcem cara Mikuláše II. a prý předpověděl narození cara, jakož i nadcházející revoluci. Philippe dokonce dokázal vzkřísit mrtvé dítě. Trik však nedokázal zopakovat, když mu zemřelo vlastní dítě. Vysvětloval to tak, že muselo zemřít, aby zachránil svět před kosmickou katastrofou.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.