VIDEO: Zločinec, který skončil jako boty: Majitel je s oblibou nosil
George Parrott, známý také jako Nosatý George, byl koncem 19. století známým banditem na Divokém Západě. Jak se z něj staly boty?
Navštivte také:
Bál světlušek: Když muži hořeli a král zešílel
Nosatý George a jeho kumpáni se zaměřovali zejména na přepadávání koňských povozů, v roce 1878 si však troufli na větší sousto a chtěli ve Wyomingu vykrást vlak. Nepodařilo se jim to a po jejich stopě se pustili dva muži zákona. George Parrott na oba nastražil past a zastřelil je, následkem čehož na jeho hlavu vypsali odměnu deset tisíc dolarů (dnes by šlo o 300 tisíc eur). Později ji zvýšili až na 20 tisíc dolarů, ale Parrotta se nedařilo dopadnout.
Bandě se dařilo dva roky úspěšně unikat spravedlnosti, dokud se Parrott v jedné hospodě v Montaně opil a nezačal se chvástat tím, že ve Wyomingu zastřelil dva chlapy. Zatkli ho a eskortovali do Wyomingu, kde ho soudce odsoudil k trestu smrti oběšením.
22. března 1881, deset dní předtím, než měla být provedena poprava, se Parrott pokusil utéct a přitom téměř zabil dozorce. Zastavila ho dozorcova manželka s pistolí. Pod hrozbou zastřelení se Nosatý George vrátil do cely, to už se ale o incidentu dozvěděli místní. Rozzuřený dav vytáhl zločince z basy a oběsil ho na telegrafním sloupu.
Navštivte také:
VIDEO: Barbarské praktiky, které existují i v moderní době
Tělo nebylo komu předat, Parrott neměl rodinu, a tak se mrtvoly ujali doktoři Thomas Maghee a John Eugene Osborne, kteří na ní začali provádět bizarní pokusy.
Nejprve odřízli vršek lebky a zkoumali, zda se mozek zločince neliší od „normálního“. Nic nenašli, ale to je neodradilo. Následně vyrobili otisk Parrotovy tváře ze sádry, možná je fascinovala velikost jeho nosu. A pak Osborne přešel k opravdovým bizarnostem.
Stáhnul mrtvému kůži ze stehen a hrudníku a poslal je koželužovi z Denveru s tím, že chce pár bot i s Parrottovými bradavkami. Osborne byl velmi zklamaný, když mu boty sice přišly, ale bez bradavek. I tak je však nosil.
Zbytek těla uchovával v solném roztoku v sudu od whisky a když po roce s experimentováním skončil, nechal sud zakopat za Magheeho ordinací. Následně se Osborne, poměrně nepřekvapivě, vrhl do politiky. Stal se prvním demokratickým guvernérem Wyomingu a později byl poradcem ministra zahraničí za vlády prezidenta Wilsona. Na inauguračním plese v roce 1893, kdy se chopil úřadu guvernéra, měl na sobě Osborne boty z Nosatého George.
Odřezaný vršek lebky daroval Osborne své 15leté asistentce Lillian Heathové, která se později stala první lékařkou ve Wyomingu. Lillian si ji nechala, nejprve ji používala jako popelník a později jako zarážku dveří.
Navštivte také:
VIDEO: Nevyřešená zmizení a vraždy: Co se ve skutečnosti stalo na místě činu?
Na nosatého George téměř všichni zapomněli. Teprve v květnu 1950 stavaři během výkopových prací narazili na starý sud od whisky, ve kterém byla láhev medicíny, lebka s odřezaným vrškem a boty.
Někteří lidé začali tušit, komu asi lebka patřila, ale potřebovali důkaz. Doktorka Lillian Heathová žila, měla už po osmdesátce a vršek lebky si stále uchovávala. Když ho následně přiložili k lebce ze sudu, perfektně pasoval. O desetiletí později analýza DNA ukázala, že lebka opravdu patřila Nosatému Georgeovi.
Boty z George Parrotta a spodek jeho lebky jsou dnes vystaveny v Carbon County Museum ve městě Rawlins ve Wyomingu. Vršek lebky je v Union Pacific Museum ve městě Omaha v Nebrasce. No a lékařská brašna, kterou si Osborne nechal vyrobit spolu s botami, se bohužel nikdy nenašla.
Videogalerie: