Vražedkyně z Nagyrévu zabily 40 lidí, zaměřily se na manžely
Nebýt temné minulosti, byl by Nagyrév jen další z mnoha maďarských vesnic. Zdejší ženy však zavraždily desítky lidí. Zejména své manžely.
Navštivte také:
VIDEO: Zachycení duchů na kameře? Přesvědčte se!
Vše začalo v roce 1911, kdy do Nagyrévy přijela Zsuzsanna Fazekasová. Prezentovala se jako porodní babice a podle některých zdrojů měla doporučení od několika lékařů. Pokud i někoho trápila její nejasná minulost a pohřešovaný manžel, neříkal to nahlas. Ve vesnici v té době nebyl doktor a Fazekasovou zde rychle přijali. Porodní babice se nakonec vždy hodila po ruce.
Zsuzsanna léčila místní a zejména ženy si ji velmi oblíbily. Vždy je uměla vyslechnout a poradit nejen v oblasti zdravotních problémů. Brzy si získala pověst ženy, která umí pomoci jiným zbavit se nechtěného dítěte. V letech 1911 až 1921 provedla zřejmě až deset nelegálních potratů.
Navštivte také:
VIDEO: Nevysvětlené vraždy žen: Skutečně šlo o dokonalé zločiny?
V té době byla nejen na území dnešního Maďarska běžná předem dohodnutá manželství. Mladé ženy si musely brát nejednou starší muže, které jim vybrali rodiče. Na rozvod nebylo ani pomyšlení, a to ani v případě, že byl manžel alkoholik a násilník. Mnohé ženy uvízly v nešťastných svazcích s chlapy, kterých se bály.
Když přišla první světová válka, tyto ženy si takříkajíc vydechly. Během konfliktu vznikl u vesnice tábor pro válečné zajatce, kteří zde museli pracovat na polích místo vesničanů. Mnohé místní ženy s nimi navázaly známosti.
Po válce se část nagyrévských mužů vrátila domů a učinila své manželky nešťastnými. Ženy si bez nich užívaly volnosti a nechtělo se jim vracet životu v podřízenosti. A tak se obrátily na Zsuzsannu.
Ta ženy přesvědčila, aby se zbavily nenáviděných manželů. Pomoci jim měly pásové mucholapky, které kdysi obsahovaly arsen. Fazekasová je vařila a extrahovala jedovatou látku, kterou pak ženám rozdávala v malých ampulích. Instruovala své „zákaznice“, aby arsen přimíchávali mužům do jídla a nápojů. No a zdraví chlapi začali zanedlouho kvůli mucholapkám umírat jako „mouchy“.
Navštivte také:
VIDEO: Příběhy divokých dětí, které nevyrůstaly mezi lidmi
S přibývajícími léty se na Zsuzsannu obracelo stále více žen. Už neumírali jen manželé, ale také rodiče, příbuzní či sousedé. Dodnes se neví, kolik lidí v Nagyrévě zemřelo v důsledku otravy arsenem, ale odhaduje se, že jich bylo více než 40. A v okolních vesnicích zemřelo celkem asi až 300 osob.
Vraždění trvalo roky, protože Fazekasová byla jedinou osobou v okolí, která se vyznala v medicíně. Až v roce 1929 na případ upozornil anonym, který poslal dopis do místních novin. Ty uvědomily policii, která začala na hřbitově v Nagyrévě exhumovat těla. Z více než 50 mělo 46 v sobě stopy arsenu.
Policie zatkla 34 žen a jednoho muže. Osm z nich bylo odsouzeno k smrti, ale jen dvě skončily na popravišti.