Záhady

Záhadné sošky – důkaz o starověkém kontaktu s mimozemšťany?

Takzvané Dogu jsou relativně malé humanoidní postavy, které byly vyrobeny na konci Džómonského období (10 000 – 300 př. n. l.) v Japonsku. Zajímavé figurky mají řadu zvláštních vlastností, které z nich činí jedny z nejvíce jedinečných kusů starověkého umění na povrchu planety. Co je na Dogu postavičkách tak tajemného?

Navštivte také:
27. října 1954 – UFO přerušilo fotbalovou hru

Když se na ně podíváte, připomínají nějaký humanoidní oblek? Možná skafandr? Figurky jsou zobrazeny s přilbami nebo brýlemi. Jsou také zobrazeny s podivně tvarovanými „protáhlými“ hlavami a některé mají oči mandlového tvaru. Oči jsou téměř vždy zobrazovány nepřiměřeně vzhledem k tělu. Nejzajímavější je možná skutečnost, že Dogu figurky mají reprezentovat „bohy“.

Záhada DoguVětšina postav Dogu má prsa, malý pas a velké oči a mnozí je považují za ztvárnění bohyně. Mnoho z nich má velké břicho spojené s těhotenstvím, což naznačuje, že Džomonové je považovaly za matky bohyně. Podle Metropolitního muzea umění tyto údaje „naznačují spojení s plodností a šamanskými obřady“.

Navštivte také:
VIDEO: TOP 5 – Hrůzné budovy, co byly záhadně opuštěny

Tyto postavy vyrobené z hlíny, mají mnoho fascinujících forem. Dogu mají tendenci mít velké tváře a ruce, a kompaktní tělo. Někteří zřejmě nosí brýle nebo mají „srdcovitě“ tvarované tváře. Většina z nich má na tvářích, na hrudi a na ramenou specifické známky. Téměř všechny figury Dogu byly objeveny v hrobech nebo kamenných kruzích, což naznačovalo místo, kde byly objeveny, i náboženské či šamanské použití. Dalším zajímavým faktem je, že Dogu figurky jsou považovány za exkluzivní pro období Džomń a zmizely v následujícím historickém období, období Jajoi.

Záhada DoguPokud jde o Džomonskou keramiku, Dogu má několik stylů v závislosti na oblasti a druhu spojené exhumace. Podle Národního muzea japonských dějin, badatelé stihli vrátit zhruba 15 000 figurín Dogu. Většina Dogu byla nalezena ve východním Japonsku a je velmi vzácné když tuto figurku najdete na západě.

Navzdory skutečnosti, že figurky byly spojeny s bohy, přesný účel Dogu ještě není jasný, ale Dogu se s největší pravděpodobností choval jako podoba lidí, kteří projevovali nějaké magické nebo šamanské účely. Jak poznamenal Timothy Insoll, autor knihy “The new hakodate jomon culture center, minamikayabe, Japonsko„, tamní lidé se možná domnívali, že nemoci mohou být přeneseny na Dogu a poté zničeny.

Navštivte také:
VIDEO: Pentagon zveřejnil tajnou zprávu o setkání s UFO

Záhada DoguStarověcí astronautší teoretici nabízejí zajímavé vysvětlení. Někteří autoři se domnívají, že tyto figurky představují jiné světové návštěvníky, mimozemské bytosti, kteří přišli na Zemi před tisíci lety. Záhadný „oblek“, který některé z těchto postav mají, a to že nosí přilby a to, co někteří popisují jako brýle, jsou jen některé z vlastností, které nejsou v tomto období v lidských dějinách známy. To vyvolává několik zajímavých otázek: Viděli staří umělci bytosti, které se podobaly Dogu? Nebo jsou tajemné postavy výsledkem starověké lidské představivosti?

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.