KuriozityZáhadyZe zpráv

Dina Sanichar: Skutečný Mauglí, kterého vychovala zvěř

Kniha džunglí od Rudyarda Kiplinga je literární klasikou. Příběh chlapce, který vyrůstal mezi zvířaty, ale není jen výmyslem.

Navštivte také:
VIDEO: Pekelná studna Na její dno se ještě žádný člověk nepodíval

Život chlapce jménem Dina Sanichar má dost daleko od zromantizovaného příběhu Mauglího. V džungli v indickém státě Uttarpradéš ho našla skupina myslivců. Svým objevem byly dost překvapení. Když se ocitli na mýtině, ze které bylo vidět vchod do jeskyně, muži se roztáhli do Rojnic a začali se pomalu blížit ke vstupu. Nechtěli, aby jim cokoliv, co se nacházelo v jeskyni, uniklo. Psal se rok 1867 a myslivci očekávali, že v jeskyni najdou vlka, místo toho se tu ale nacházel chlapec. Na výzvy mužů neodpověděl, ale slitovali se nad ním. Měl asi šest let a nechtěli ho nechat napospas divočině, nuže ho vzali s sebou do vesnice.

Navštivte také:
Tajemství Hollywoodu, které neměly vyjít na povrch (část druhá)

A tak začal pro Dinu Sanichara “normální” život. Nebo ne? Jeden z myslivců ho nakonec přivedl do sirotčince ve městě Agra a právě zde dítě získalo své jméno. Zároveň ale dostalo i přezdívku “Vlčí chlapec”. Předpokládalo se, že ho vychovala divoká zvířata, protože Dina se choval spíš jako zvíře než člověk.

Kráčel po čtyřech, chůze jen po nohách mu dělala značné problémy. Vykazoval také touhu po syrovém mase a snažil se brousit si zuby na kostech.

Těžko si představit, jaký složitý musel být pro chlapce život mezi lidmi. První roky totiž strávil mezi zvířaty a lidem se neuměl přizpůsobit. Nikdy se například nenaučil mluvit a s křesťanskými misionáři v Agře komunikoval nejprve pouze vrčením a vytím. Teprve později začal rozumět jednoduchým slovům a větám a podařilo se mu zvládnout chůzi po nohách.

Navštivte také:
Tajemství Hollywoodu, které neměly vyjít na povrch (část první)

Od misionářů převzal i jeden zlozvyk: kouření. Až do roku 1895, kdy zemřel na tuberkulózu, byl silným kuřákem. Předpokládá se, že nemoc ho zabila, když měl 35 let, jeho přesný věk se ale nepodařilo zjistit. Dodnes zůstává jedním z nejzáhadnějších dětí, které údajně bylo vychované zvířaty.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.