KuriozityZe zpráv

Cestování časem věda odmítá, ale fakta jej potvrzují!

Stroj času je pojem, který se stal známým a populárním poté, co v roce 1895 vyšel stejnojmenný román Herberta Wellse. Ale je takové cestování časem ve skutečnosti možné? Oficiální věda se k tomu zatím vyjadřuje značně odmítavě, nicméně fakta hovoří jinak.

Navštivte také:
VIDEO: Vražedný hrad: Budova plná pastí sloužila choutkám sériového vraha

Jedná se o spontánní prostupy náhodných pozorovatelů do minulosti, kde viděli všechno, co se dělo jako by ze strany, a to bez toho, aby měli jakoukoliv možnost zasahovat do tehdejších událostí. Svědčí o tom dříve skrývaná svědectví z vládních archivů USA i SSSR za více než dvacet let pozorování.

Cestování časem vojenských letců

Například v roce 1976 vojenský letec Viktor Orlov přelétal na svém MIGu nad územím SSSR a ke své hrůze a údivu pozoroval dole probíhající bitvu, kterou nebylo možné žádným způsobem spojit se současností. Své zážitky podrobně popsal ve zprávě. Specialisté na historii dospěli k závěru, že se nějakým nepochopitelným způsobem přemístil do Ameriky 19. století a stal se nedobrovolným svědkem jedné z důležitých bitev v tehdejší občanské válce Severu proti Jihu.

Přesně dvacet let poté jiný sovětský pilot Alexandr Ustimov při letu nad územím SSSR nečekaně zjistil, že se nachází nad starým Egyptem. Dole rozeznal jednu nově postavenou pyramidu a základy dalších, vedle kterých si všiml množství polonahých lidí, kteří na stavbě pracovali.

V roce 1994 se americký vojenský letec R. Whitman, který prolétal nad Floridou, nenadále ocitl nad oblastí středověké Evropy. Viděl obrovské hranice, na kterých byla spalována mrtvá těla. Jak se zdá, nepřemístil se jenom v prostoru, ale i v čase a dostal se do doby, kdy v Evropě řádila epidemie moru.

Navštivte také:
VIDEO: Nejděsivější místa východní Evropy

Takových případů je na několik desítek. Ale většina, tedy alespoň z těch, které se odehrály v SSSR, byla pečlivě utajena. Letci oprávněně usoudili, že po ohlášení tohoto druhu informací svým nadřízeným jim bude zabráněno v dalších letech a budou vyjádřeny pochybnosti o jejich psychické způsobilosti. Ale ty, které se dostaly až k vedení, byly okamžitě utajeny, protože generálové nevěděli, co s nimi dělat, ale současně se je báli zveřejnit…

Dánský fyzik Poks Heglund, který později analyzoval tyto i další podobné případy, poznamenal, že vidění obrazů z minulosti trvalo v rozmezí dvaceti vteřin a nebylo závislé na rychlosti letadla. Kromě toho nebyl zaznamenán ani jeden případ, kdy by se piloti dostali do budoucnosti.

Spontánní cesty v čase

Pokud bychom mohli tyto prožitky pilotů nějakým způsobem spojit s hypnózou, mystifikací nebo dokonce dočasnou poruchou psychiky, kterou mohl vyvolat nedostatečný přísun kyslíku do mozku ve velké výšce, pak další případy nelze ani náhodou přičítat klamu či pomatenosti.

Nemluvíme tu o pozorování výjevů minulosti, ale o náhlém fyzickém přesunu lidí z jedné epochy do jiné, ke kterému došlo zásahem neznámé síly, nezávisle na jejich vůli a přání. Tak například v roce 1912 se během jízdy vlaku z Londýna do Glasgow v jednom z vagonů nečekaně objevil starší vyděšený muž, jenž měl na sobě oděv podle módy 18. století.

Cestující se snažili, seč mohli, aby uklidnili tohoto podivného spolucestujího. „Jsem Pimp Drake, kočí z Chathamu! Kam jsem se to dostal?“, naříkal a třásl se strachem. Jeden z pasažérů se vydal pro průvodčího, ale když se vrátili, muž tam již nebyl… Jako důkaz jeho přítomnosti zůstal na sedadle třírohý klobouk a bič, které předtím držel v rukách… Specialisté z oblasti etnografie s jistotou potvrdili, že obě tyto věci patří do minulosti vzdálené téměř dvě stovky let. Později se také zjistilo, že v oblasti, kudy vlak projížděl, dosud existuje vesnice Chatham a v její farní knize bylo nalezeno jméno Pimpa Draka. Našla se tu i zmínka o tom, jak Drake uviděl ďábelské spřežení, dštící oheň a dým, uvnitř kterého se nečekaně ocitl a poté z něj stejně rychle zmizel…

Navštivte také:
VIDEO: Jezero mrtvých: Původ kostí zůstává dodnes neznámý

cestování časem

Návštěvníci z budoucnosti

Andrew Carlssin: před několika lety byl v New Yorku obviněn z podvodu a uvězněn Andrew Carlssin. Vložil do akcií méně než tisíc dolarů a během dvou týdnu na nich vydělal tři sta padesát milionů. Je zajímavé, že jím provedené obchodní operace na prvopočátku žádný zisk neslibovaly. Úřady jej obvinily z toho, že získal lukrativní informace nezákonným způsobem, neboť nenašly žádné jiné vysvětlení pro tak pozoruhodný výsledek.

Při výslechu ale Carlssin nečekaně oznámil, že sem prý přišel z roku 2256, a protože disponoval poznatky o všech bankovních operacích za uplynulé roky, rozhodl se obohatit. Kategoricky odmítl ukázat svůj stroj času, ale udělal představitelům moci lákavou nabídku: sdělit několik důležitých budoucích událostí, zahrnujících místo pobytu Bin Ládina a vynalezení léku proti AIDS…

Podle neprověřených svědectví za něj kdosi složil kauci v hodnotě milionu dolarů, aby se dostal z vězení. Carlssin poté zmizel a jak se zdá, navždy.

John Titor: jiný cestovatel v čase, který sem k nám přišel snad z roku 2034, si říkal John Titor. Právě tento člověk sdělil řadu podivuhodných událostí, které se podle něj stanou v následujících letech. Například okolo roku 2034 budou odhaleny nové fundamentální zákony umožňující přemisťovat se velkou rychlostí nejenom v prostoru, ale i v čase. Také mluvil o důvodu své cesty do naší doby. Podle jeho slov nejdříve navštívil rok 1975, aby pro sebe získal jeden z prvních osobních počítačů firmy IBM, jehož nejdůležitější součástky byly údajně ztraceny, ale v jeho době jsou potřebné pro nové modely.

Když splnil, co slíbil, rozhodl se podívat do roku 2000, aby se setkal se svými rodiči a sebou samým. Tehdy mu byly dva roky. Právě tady, když velmi složitě přesvědčil rodiče, že je jejich dospělý syn, použil jejich počítač k tomu, aby se obrátil k světu a pak se vrátil do své doby. Bez toho, aby řekl konkrétní data, předpověděl několik událostí. Šlo o let čínského kosmonauta do kosmu, nemoc šílených krav, válku v Iráku atd. Podle Titora budou do roku 2036 telefon i televize definitivně nahrazeny internetem a lety do kosmu se stanou všední věcí.

Cestovatelé v čase zanechali stopy ve své minulosti

Jestliže bychom předchozí popsané příběhy mohli stále ještě podezírat z nedůvěryhodnosti, zveličování nebo bludů, pak níže uvedená fakta za nic takového považovat nemůžeme. Mluvíme tu o tzv. chronoartefaktech, tedy o věcech či předmětech evidentně vytvořených člověkem, jež byly nalezeny při archeologických vykopávkách a nacházely se v geologických vrstvách, které měly vztah k času, kdy lidé ani tyto věci neměly existovat.

Tak například čínští archeologové byli vyvedeni z míry, když nalezli moderní švýcarské hodinky ve čtyři sta let starém hrobě, který doposud nebyl otevřen. Tyto malé dámské hodinky s kovovou obroučkou skutečně vypadaly tak, jako by se nacházely pod zemí téměř půl tisíciletí. Hodinové ručičky se navždy zastavily, ale na jejich spodní straně bylo vyryto jméno švýcarské firmy Swiss. Hodinky této značky jsou i dnes populární ve všech zemích světa…

V osmdesátých letech 19. století při provádění hloubkových vrtů v jednom z amerických států narazili na kovový předmět evidentně umělého původu. Stáří nálezu bylo datováno do doby před čtyřmi sty tisíci lety. Byla to mince z neznámé slitiny, s hieroglyfy na obou stranách, které se však nepodařilo rozšifrovat. Je ale známo, že člověk moderního typu se na naší planetě objevil asi před sto tisíci lety, na americkém kontinentu pak ještě o něco později.

Navštivte také:
VIDEO: Děsivá paranormální setkání: Tyto se opravdu staly

Přibližně ve stejné době byla ve státě Idaho ve velké hloubce nalezena překrásná keramická soška ženy. Její věk byl odhadnut na dva miliony let.

Ve čtyřicátých letech 19. století byla ve Velké Británii dělníky v kamenolomu nalezena zlatá nit, doslova zapuštěná do kamene. Její stáří určili na více než tři sta tisíc let. V té době byl v USA nalezen v kousku uhlí zlatý řetízek, pevně zasazený do horniny. Stáří ozdoby, kterou mohli nosit snad jenom dinosauři, je několik milionů let.

V tom samém století byla v Nové Anglii během těžby přírodního kamene nalezena i kovová váza se zvláštním květinovým vzorem. Její věk – šest set milionů let.
Závěr

Stručně řečeno, tito nešťastní cestovatelé po sobě zanechali v různých epochách hodně hmatatelné stopy. Lze si jenom představit, kolik se takových dosud neobjevených nálezů ještě skrývá v hlubinách naší planety!

Je jasné, že až se cesty v čase dostanou ven, budou pečlivě kontrolovány. V opačném případě by mohl každý dobrodruh změnit historii tím, že by zásobil armádu Čingischána puškami a kulomety a Hitlera moderními raketami s jadernými hlavicemi.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.