Bytosti a monstraVideo

VIDEO: Vražedný hrad: Budova plná pastí sloužila choutkám sériového vraha

Na místě jedné z nejděsivějších staveb v dějinách dnes stojí pošta. Vražedný hrad zbourali ještě ve 20. století.

Navštivte také:
VIDEO: Nejděsivější místa východní Evropy

Henry Howard Holmes se narodil 16. května 1861 v americkém New Hampshiru a měl poměrně obyčejné dětství. Po maturitě se zaměstnal jako účetní, jako 21letý nastoupil na vysokou školu a vystudoval medicínu. A zřejmě během první pitvy se v něm probudily hrůzostrašné choutky. Už během studia z pitevny kradl mrtvoly, aranžoval je tak, aby vypadaly, že zemřely při nehodě, a poté se snažil od pojišťovny vymámit peníze. Příležitostné podvody však byly ničím naproti tomu, do čeho se pustil později.

V roce 1886 se přestěhoval do Chicaga a začal pracovat v lékárně. Byl dobrým zaměstnancem a když majitel lékárny zemřel, Holmes koupil obchod od vdovy. Následně se mu podařilo koupit pozemek naproti lékárně a získat půjčku na výstavbu třípatrového hotelu. Ne však obyčejného. Holmes měl šílený plán: chtěl hosty vraždit a jejich orgány prodávat na černém trhu.

Navštivte také:
VIDEO: Jezero mrtvých: Původ kostí zůstává dodnes neznámý

V prvním patře bylo několik obchodů, zbylé dvě sestávaly z apartmánů. Některé byly odhlučněny a s přívodem plynu, aby mohl Holmes své oběti bezpracně zabíjet. Když si chtěl „užít“, nechával je vyhladovět. Při rekonstrukci hotelu najal a propustil několik stavebních firem, aby se nikdo nedovtípil, o co mu vlastně jde. Dům byl plný pastí, schodišť, která nikam nevedla, průzorů, za kterými se mohl Holmes skrývat a pozorovat své oběti, ale i šachet, které vedly do podzemí. Tam měl majitel „hotelu“ nádrže s kyselinou, vápno a krematorium, aby se mohl snadno zbavit obětí. Když někoho zabil, spustil ho dolů šachtou. Následně tělo rozřezal, vybral potřebné orgány a kosti a prodal je. Zbytek těla buď rozpustil, nebo spálil.

To vše se mu dařilo od května do října 1893. Tehdy v Chicagu skončila světová výstava a počet hostů velmi poklesl. Holmes se tedy opět zaměřil na pojišťovací podvody. Spřáhl se s Benjaminem Pitezelem a dohodli se, že Pitezel uzavře životní pojistku na deset tisíc dolarů. Potom měl nafingovat smrt a jeho žena by dostala peníze, které by si rozdělili.

Navštivte také:
VIDEO: Děsivá paranormální setkání: Tyto se opravdu staly

Místo toho Holmes kumpána opravdu zabil a přesvědčil jeho manželku, že je stále naživu. Později ji zmanipuloval do takové míry, že mu svěřila do péče tři z pěti dětí, které Holmes také zabil.

Jeho konec přišel až v roce 1894, kdy byl zatčen za krádež koně. Následně ho policie začala vyšetřovat a prohledala i jeho dům, kterému novináři začali říkat „vražedný hrad“. Holmes se přiznal k 27 vraždám, ale předpokládá se, že jich bylo víc. 7. května 1896 ho oběsili a jeho dům zbourali v roce 1938.

Fotogalerie:

Videogalerie:

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.