Záhady

VIDEO: Strážci majáku beze stopy zmizeli, o jejich osudu se nic neví

Mnohé majáky jsou opředeny záhadami, přičemž Eilean Mòr, který stojí ve Skotsku, patří k těm nejstrašidelnějším.

Navštivte také:
Cestování časem věda odmítá, ale fakta jej potvrzují!

Venkovní Hebridy leží severozápadně od Skotska. Jedná se o poměrně odlehlé, drsné a krásné souostroví známé svými rozeklanými útesy a mlhou. Právě kvůli těmto dvěma věcem zde museli vybudovat poměrně velké množství majáků, mezi nimi i takzvaný Eilean Mór, který v prosinci 1900 hlídali tři muži. Ti však beze stopy zmizeli.

Nenechali po sobě žádné stopy, našlo se jen pár nepřímých důkazů, že jejich zmizení nebylo s kostelním řádem. Muži si uvařili večeři, ale nesnědli ji. Zmizeli během silné bouře a v jejich deníku byly zaznamenány zvláštní věci. Ani po více než století není jasné, kam se strážci majáku poděli.

Hodiny se zastavily a všimli jsme si i dalších náznaků toho, že zde přibližně před týdnem došlo k nehodě.

Jak to všechno začalo

Eilean Mór byl postaven v roce 1895 na 50 metrů vysokém útesu. Šlo o první z majáků na zrádných Flannanových ostrovech. Strážci v tomto nehostinném prostředí se stali Joseph Moore, Thomas Marshall, James Ducat a Donald MacArthur. Vytvořili si systém, podle kterého byli tři muži neustále v majáku a čtvrtý doma. Rotovali na týdenní bázi.

Navštivte také:
VIDEO: Vražedný hrad: Budova plná pastí sloužila choutkám sériového vraha

Vše probíhalo dobře, dokud si 15. prosince 1900 posádka lodi, která projížděla poblíž majáku, nevšimla, že světlo nesvítí. Totéž si o pět dní později všiml zásobovací člun Hesperus. Ten vezl potraviny i Josepha Moora, který se vracel do práce. Posádku ale nikdo nevítal. Ostrov halila jakási dusivá a nepříjemná atmosféra.

Hodiny se zastaly a všimli jsme si i dalších náznaků toho, že zde přibližně před týdnem došlo k nehodě,” uvedl v telegramu svému nadřízenému kapitán člunu. Moore zatím v majáku zjistil, že olejová lampa, která sloužila jako navigační světlo, byla čistá a připravená k použití. Oheň však neměl kdo zapálit.

Na stole byly rozloženy příbory i večeře, kterou si však už muži nenaložili na talíře. Na chodbě chyběly dva ze tří nepromokavých oděvů, což znamenalo, že jeden ze strážců vyšel do drsného prostředí bez potřebného ochranného oděvu. Proč?

Po podrobnějším zkoumání si posádka člunu uvědomila, že na ostrově bylo cosi v nepořádku už celé dny či dokonce týdny. V deníku, který se našel, stálo, že ostrov čelí nevídaně silné bouři. Thomas Marshall také zapsal, že zbylí dva muži vykazují zvláštní chování. James Ducat, většinou hovorný, prakticky mlčel, tvrdý a nekompromisní Donald MacArthur zase poměrně často brečel. Poslední zápis se v deníku objevil v 9:00 ráno 15. prosince 1900. Stálo v něm, že bouře skončila. K nevysvětlitelnému zmizení tedy muselo dojít ten den.

Navštivte také:
VIDEO: Nejděsivější místa východní Evropy

Joseph Moore se vydal na průzkum ostrova. Na východě nenašel nic podezřelého, avšak na západě to bylo jiné. Zmizelo prakticky celé molo i se záchranným člunem a předpokládá se, že právě zde muži opustili ostrov a vydali se na moře. Proč by to však dělali? Moře bylo po bouři stále divoké a nebyl důvod, proč by všichni tři strážci měli z ostrova odejít.

Byla to dvojitá vražda následovaná sebevraždou? I to je možný scénář. Místní si zase šeptali, že strážce zabila mořská příšera, jak to ale bylo opravdu, se zřejmě nikdy nedozvíme.

Videogalerie:

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.