Nejděsivější místaZáhady

Nejstarší dům Ameriky je plný duchů rodiny, která v něm žije několik generací.

V americkém státě Massachusetts se nachází nejstarší dřevostavba v USA, která v současnosti slouží jako muzeum. Dům láká turisty z celého světa nejen kvůli své jedinečné konstrukci a historii, ale i díky tomu, že v něm vládnou paranormální jevy. Duchové tam prostě stále jsou, a nikdo s tím nedokáže nic udělat.

Dům jen pro jednu rodinu

Historie této unikátní dřevostavby započala mezi lety 1636 až 1641, kdy ji začal stavět Jonathan Fairbanks pro svou manželku Grace. V domě pak bydleli i se svými dětmi, kterým po své smrti dům odkázali. Tradice přetrvává až do dnes, a proto je tento dům prohlášen za jediné obydlí, ve kterém více než tři století nepřerušeně žil jen jeden jediný rod. Dnes slouží dřevostavba Justinovi Schlesingerovi, který je přímým potomkem rodiny Fairbanksových, jako muzeum, ve kterém je ředitelem.

V domě stále najdete původní vybavení jako nábytek, obrazy, či dětské hračky. Vše vypadá tak jako by rodina Fairbanksových dům nedávno opustila, proto jsou všichni návštěvníci, kteří sem zavítají velmi příjemně překvapeni autentickou historií. Dům má však jednu chybičku, již delší dobu se v něm odehrávají paranormální jevy. Justin Schlesinger se s duchy, různými podivnými zvuky a hlasy setkává každý den. Paranormální jevy potvrzuje i většina návštěvníků, kteří toto unikátní muzeum navštívili. A právě duchové dělají současnému majiteli největší problémy. Proč?

Dům duchů

Justin Schlesinger hovoří o tom, že v domě se každý den dějí velmi podivné věci. Žádná elektronika zde prý nevydrží funkční, téměř každý den se musí opravovat zvonek či signalizační světla, a alarm vypadává pravidelně každý týden. Firma, která alarm instalovala si neumí s tímto problémem poradit, poruchu se jim dosud nepodařilo zjistit. Kromě toho je podle pracovníků muzea běžné, že na schodech jsou slyšet neznámé kroky, z pokojů se ozývá křik a smích dětí.

S paranormálními jevy se setkali i mnozí návštěvníci muzea. Majiteli to však dělá vrásky na čele, protože kromě toho, že chce vzácnou dřevostavbu ochránit před zloději elektronickými bezpečnostními prvky, které stále vypadávají, málokteří turisté se sem vrátí podruhé, právě kvůli duchům, kteří si zde pravidelně dělají večírky.

Důvodem paranormálních jevů může být podle Schlesingera i to, že jeho předek Jason Fairbanks v roce 1801 v domě zavraždil svou přítelkyni Elizabeth Falesovou, protože se s ním nechtěla zasnoubit. Mladík byl z vraždy usvědčen a později oběšen na popravišti Dedham Common. A právě tato událost může podle současného majitele souviset s paranormálními jevy, které se v domě odehrávají.

Lovci duchů jsou bezradní

Justin Schlesinger má proto oprávněně z paranormálních jevů strach, a proto v roce 2011 do domu zavolal vyšetřovatele paranormálních jevů z TAPS – The Atlantic Paranormal Society. Už první noc vyšetřovatelé zjistili, že po domě se někdo nebo něco opravdu prochází. V té době se dokonce majiteli domu sám od sebe vypnul mobilní telefon, ale přesto z něj bylo přesně o půlnoci slyšet tóny varhan. S elektronikou tu měli problémy i vyšetřovatelé TAPS. Jejich závěr byl nakonec takový, že duchové se v domě z nějakého neznámého důvodu zaměřili hlavně na elektroniku, která zde předtím nikdy nebyla.

Vyšetřovatelům se podařilo potvrdit i to, že v domě skutečně duchové přebývají, dávají o sobě vědět různým klepáním, zvuky a kroky, ale podle lidí z TAPS se pravděpodobně jedná o předky současného majitele, a proto se nemusí bát, že by mu ublížili.

tomrich

Jsem obyčejný člověk zabývající se o paranormální jevy. Jsem student a mezi mé zájmy patří PC hry a zvládám základy grafiky v photoshopu a moc rád poslouchám metal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.