Nejděsivější místaVideo

VIDEO: Děsivé městské legendy, ze kterých vám ztuhne krev v žilách

Přestože USA jsou prototypem země, kterou se šíří množství strašidelných a hrůzostrašných městských legend, ani ostatní části světa se nenechají zahanbit. Argentina, Velká Británie, Nizozemsko či Španělsko nabízejí příběhy, při kterých vám bude běhat mráz po zádech.

Navštivte také:
VIDEO: Lidé spojovaní s UFO, kteří zemřeli za podezřelých okolností

Strašidelné podsvětí La Mussara

Kdysi krásné španělské město La Mussara poblíž Tarragony dnes zeje prázdnotou. Jeho obyvatelé ho opustili, když silná endemická invaze hmyzu zdecimovala vinice, na kterých záviseli. Neoficiální verze však zní, že město někdo proklel, proto obyvatelé uprchli. Město často pokrývá hustá mlha, což způsobuje, že návštěvníci ztrácejí orientaci. Odvážlivci, kteří se pokusili prozkoumat ruiny hlásili, že v dálce slyšeli dupot koňských kopyt a šepot hlasů. Někteří věří, že město je branou do jiné říše, známé jako La Vila del Sis. Překročením linie města prý přejdete do říše, kde vás přivítají hrůzostrašná stvoření podsvětí. Spekulacím a legendám drukuje i údajné zmizení Enriqueho Martineze Ortize, který se 16. října 1991 vydal se skupinou přátel do La Mussara sbírat houby. Enrique zaostával za přáteli a když se otočili, aby ho hledali, byl pryč. Už ho nikdy nikdo neviděl.

Špatné světlo

Folklór Uruguaje, Argentiny a Chile má příběh o tzv. špatném světle. V severní Argentině se v noci ve městě Mendoza objevuje světlo. Vznáší se několik metrů nad zemí v úbočí hory, přičemž mnoho motoristů a zejména řidičů nákladních aut tvrdilo, že ho viděli i na silnici. Domorodí obyvatelé oblasti věří, že světlo je špatné. Někteří návštěvníci tvrdili, že jde o ohnivou kouli, která pronásleduje lidi, kteří cestují sami. Když je světle bílé, není se čeho bát, ale má-li zelenou nebo červenou barvu, cestující by měli utíkat o život, protože je stihne celoživotní smůla. Domorodci věří, že světlo by mohlo být duší člověka, který neměl řádný pohřeb, proto se přišel pomstít. Několika z těch, kteří se pokoušeli vypátrat zdroj světla, údajně našli hluboko v horách lidské pozůstatky.

Navštivte také:
VIDEO: 5 záhad, které stále čekají na odhalení

Přijď zítra

Legenda říká, že v 90. letech minulého století si obyvatelé malých měst a vesnic v jihozápadní oblasti Indie začali psát na stěny domů nápis „Nale Ba“. Stalo se tak poté, co se rozšířila fáma o čarodějnici, která klepe na dveře rodinného domu a mluví hlasem milovaného příbuzného. To způsobilo, že člověk otevřel dveře a nevědomky přivedl do domácnosti smrt. Rodiny, které slyšely tento děsivý příběh, se snažily chránit tím, že na vnější stěny napsaly „Nale Ba“, což znamená „přijď zítra“. Když se čarodějka přiblížila k jejich domovům, přečetla si slova a druhý den se vrátila. To pokračovalo v nekonečném cyklu, přičemž čarodějka už nikdy nemohla nikomu ublížit.

Strašidelná amsterdamská ulice

Ti, kdo měli možnost navštívit Amsterdam, často míří do části Zeedijk. Jedná se o jednu z nejstarších částí města, kde se kdysi odehrála chladnokrevná vražda, přičemž je křik nešťastné oběti údajně stále slyšet. Začátkem 19. století se sestry Dina a Helen zamilovaly do jednoho muže. Wouter byl námořník, který miloval Dinu a poslal jí několik dopisů. Helena však dopisy sebrala ​​a spálila. Když si Dina uvědomila, co Helena udělala, konfrontovala ji, což vedlo k bitvě mezi nimi. Rozzuřená Helena strčila sestru po suterénních schodech domu. Když zjistila, že Dina stále žije, ubila ji k smrti. Přestože se Helena nakonec za Woutera provdala, na smrtelné posteli ji přemohlo svědomí a přiznala se k zabití sestry. Šokovaný a znechucený Wouter ji zavrhl a nechal zemřít osamocenou. Helena se od té doby údajně stále toulá ulicemi v Zeedijku a straší kolemjdoucí. Během nocí navíc Dinin duch kvílí a naříká a její plačtivý hlas unášený větrem způsobuje, že ti, kdo ho slyší, zavírají okna a nevycházejí ven.

Navštivte také:
VIDEO: Děsivé obrazy, které ve vás vyvolají strach

Nejstrašidelnější místo v Británii

Vesnička Dering Woods je jedno z nejstrašidelnějších míst v Británii. Ve zdejších lesích je v mlhavých dnech často slyšet výkřiky vycházející z hlubin lesa a šepot vznášející se zpoza něj. Někteří věří, že výkřiky patří neklidným duším lidí, kteří zemřeli během masakru v roce 1948. Vesničané druhý den, 1. listopadu, našli mezi stromy 20 mrtvých těl. Jiní věří, že loupežník, kterého zajali a zabili vesničané v 18. století, se stále potuluje po Dering Woods v rámci „odvetné mise.“ Čas od času křičí od frustrace a hněvu, protože nedokáže pomstít svou smrt.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.