Nejděsivější místaVideoZáhady

VIDEO: Nejděsivější místa východní Evropy

Nejznámější ruinou východní Evropy je město Pripjať, které lidé museli opustit po jaderné katastrofě v Černobylu, ale je to jen jedno z mnoha pustých a děsivých měst na světě.

Navštivte také:
VIDEO: Jezero mrtvých: Původ kostí zůstává dodnes neznámý

Věznice Doftana, Rumunsko


Věznice Doftana, známá jako „Rumunská Bastila“, původně vznikla jako obytný komplex pro dělníky nedalekého dolu. V roce 1921 jej však rumunský král nechal přestavět na vězení pro komunisty. S osmi křídly, 308 celami a obrannou zdí byla Doftana skutečně odstrašujícím místem. Nejznámějším vězněm byl příští generální tajemník Rumunska Nicolae Ceausescu. Političtí vězni, které mučili, aby se vzdali své ideologie, si například tajně vytvořili časopis ze starých cigaretových papírků. Doftanu často ničila zemětřesení, v roce 1940 při jednom z nich utrpělo zranění více než 300 vězňů. V roce 1947 vězení zavřeli a nová komunistická vláda jej přeměnila na muzeum. V roce 1989 komplex definitivně osiřel a nyní je z něj bludiště cel, železných tyčí a rozpadajících se chodeb.

Ostrov Daksa, Chorvatsko


Daksa je neobydlený ostrov nedaleko pobřeží nejkrásnějšího chorvatského města Dubrovník. Nachází se na něm zničený františkánský klášter z roku 1231 spolu se zbytky staré pevnosti, vily a malého majáku. Nádherný ostrov je na prodej za něco přes dva miliony dolarů. Překvapivě je na trhu již více než dvě desetiletí a zatím si nenašel kupce. Důvodem je znepokojující a krví poskvrněná historie, která odrazuje potenciální kupce. V roce 1944 osvobodili Dubrovník od Němců vojáci, kteří lid podezřelých ze sympatizování s nacistickým režimem umístili na ostrov. Vězně, mezi nimiž bylo i několik kněží a starosta, bez soudu popravili. Až o šedesát let později na Daksu objevily dva masové hroby a oběti konečně uložily k odpočinku.

Navštivte také:
VIDEO: Děsivá paranormální setkání: Tyto se opravdu staly

Jeskyně Ďáblovo hrdlo, Bulharsko


Jeskyně Ďáblovo hrdlo v Bulharsku je údajně místem, kde Orfeus vstoupil do podsvětí, aby zachránil svou mrtvou manželku Eurydiku. Jeskyně, která se nachází v pohoří Rodopy v Bulharsku, dostala jméno podle toho, že její vchod připomíná démonickou tvář. Kromě toho voda z řeky Trigrad padá téměř 44 metrů přímo dolů, což představuje „hrdlo“ ďábla. Podzemní vodopád dopadá do Síně hromu, která získala název kvůli ohlušujícímu hluku, který voda vydává. Trychtýř hluboký 90 metrů vede vodu do podzemí a vynořuje se na povrch v samostatné komoře. Tady se věci stávají ještě strašidelnějšími. Na druhé straně se nikdy neobjeví nic, co do jeskyně vnese řeka. Lidé se pokoušeli použít dřevo, barviva a plováky, ale všechno, co se dostane pod zem, tam zůstane. Tak už víte, proč jeskyni v bulharském folklóru označují za vstup do samotného pekla.

Vila Rebar, Chorvatsko


Vila Rebar působí spíše jako doupě komiksového záporáka než jako skutečné místo. Budovu ze 30. let 20. století během II. světové války vlastnil chorvatský diktátor Ante Pavelič. Pavelič byl obdivovatelem Hitlera a pod jeho vedením při jedné z méně známých genocid v historii zemřelo více než 600 tisíc Srbů. Fašistický diktátor byl paranoidní a v zájmu bezpečnosti pod budovou vytvořil rozsáhlou síť podzemních tunelů. Úplný rozsah podzemí není zcela zdokumentován, přestože tunely údajně vedly až k nedalekým vojenským základnám a sloužily jako únikové cesty. Po sesazení Paveliče se Vila Rebar změnila na horské středisko, které v roce 1979 částečně zničil požár a od té doby chátrá. Z původní vily zůstaly jen kamenné základy. Síť tunelů se však zachovala. Jejich stěny pokrývají znepokojivé obrázky a místní obyvatelé vyprávějí o tomto obrovském a tajemném labyrintu příšerné strašidelné příběhy.

Navštivte také:
VIDEO: 7 záhad, které navzdory snahám stále čekají na objasnění

Les Hoia Baciu, Rumunsko


Zatímco japonský sebevražedný les má pověst nejstrašidelnějšího místa na světě kvůli množství úmrtí, mnohem děsivější je prales Hoia Baciu v Rumunsku. Nachází se hluboko v Karpatech v Transylvánii, domově Draculy a je starý přes 55 tisíc let. O Hoia Baciu existuje řada místních legend, například o pětioční holčičce, která se ztratila a vrátila o pět let později, aniž by si pamatovala, kde byla. Lesu se vyhýbají také farmáři. Ale více než strašidelné pohádky hrůzu nahání samotný vzhled lesa. Prastaré stromy jsou hrbolaté a křivé, žádný neroste rovně, a často se v něm vznáší hustá mlha. Nejstrašnější je velká mýtina ve středu lesa, kde nic neroste, a to bez jakéhokoli vědeckého vysvětlení.

Pevnost Mamula, Černá Hora


Na ostrově, který byl dříve znám jako Lastavica, nedaleko pobřeží Černé Hory, leží starý hrad s temnými tajemstvími. Pevnost postavil rakousko-uherský admirál Lazar Mamula v 50. letech 19. století. Zvláštní je, že z hradeb pevnosti nikdy nevystřelili ani jeden výstřel z děla, ani na něj nikdo nezaútočil. Rakousko-Uhersko ho využívalo jako vězení během I. světové války a během II. světové války ho používali Mussoliniho fašisté jako koncentrační tábor. Pevnost vysoká 16 metrů s průměrem téměř 200 metrů byla domovem přibližně dvou tisíc vězňů. Vězni, mezi nimiž byly také ženy a děti, trpěli hladem, bili je a mučili. V Mamulu zemřelo více než 130 vězňů a jejich potomci stále navštěvují ostrov jako pietní místo. V roce 2019 černohorská vláda odhalila plány postavit na ostrově luxusní turistický resort, což se pochopitelně setkalo se znechucením. Je těžké představit si lidi jak se budou bavit v místnostech, kde před necelými osmdesáti lety umírali hlady političtí vězni.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.