VideoZáhady

VIDEO: 7 záhad, které navzdory snahám stále čekají na objasnění

Ve světě stále existuje mnoho záhad – mnohé kvůli obyčejnému skepticismu, některé pro nedostatek stop nebo informací, a to i přes velké úsilí je vyřešit a probíhajícím vyšetřováním. Na našem seznamu jsou jen některé z nich.

Navštivte také:
VIDEO: Lidé, kteří vykonali strašné činy, protože jim to přikázal “Bůh”

Pojídač dětí z Bernu

Švýcarsko je nádherná země, která má své záhady. Například ve městě Bern stojí ve fontáně socha z roku 1546, která zobrazuje obra, jak si strká dítě do úst, přičemž přes rameno má pytel se třemi vyděšenými kojenci. Existuje několik teorií, proč socha s názvem Pojídač dětí nebo Kindlifresser vznikla. Podle první má obr klobouk, jaký Židé museli v té době nosit, takže socha měla být varováním pro židovskou komunitu žijící v Bernu. Jiná teorie říká, že socha zobrazuje řeckého Kronose, který snědl své děti, aby jim zabránil v nástupu na trůn. A podle další je obr starší bratr zakladatele Bernu, vévoda Berchtold, který se zbláznil ze žárlivosti na úspěchy svého mladšího bratra a z pomsty shromáždil a snědl městské děti.

Jaderné špionážní zařízení vyvolává povodně?

V únoru 2021 zasáhla vesnici Raini v indických Himalájích masivní povodeň, kdy pád ledovce způsobil lavinu v pohoří Nanda Devi. V himálajském státě Uttarakhand zemřelo více než padesát lidí. Mnozí obyvatelé vesnice však nevěří, že na vině byl ledovec. Podle nich za tragédii mohou jaderná špionážní zařízení ukrytá ve sněhu na skalách nad jejich vesnicí, která explodovala. Podle nich indická vláda ve spolupráci s USA v 60. letech přinutila nejlepší světové horolezce, aby ukryli monitorovací zařízení v Himalájích, aby mohli špehovat čínské jaderné testy. Skupina indických a amerických horolezců vynesla zařízení na horu, ale zastihla je sněhová vánice, proto uprchli do bezpečí. Po návratu na horu následující jaro zařízení nenašli. V dubnu 1978 Morarji Desai, tehdejší premiér Indie, řekl, že jeho země a USA plánovaly umístit jaderná zařízení na Nanda Devi, ale nepotvrdil, zda byla mise úspěšná. Takže, kde jsou zařízení nyní? Spadly při sesuvu půdy? Jsou stále nahoře a způsobují zmatek v podobě lavin a záplav, nebo je tajně odstranil někdo jiný?

Navštivte také:
Děsivé předpovědi o apokalypse: Jedna se určitě naplní

Elektrický zvon v Clarendonu

Z roku 1840 pochází experimentální elektrický zvon s názvem Clarendon Dry Pile neboli Oxfordský elektrický zvon. Přístroj tvoří dva mosazné zvony umístěné pod „suchou sloupkovou baterií“ jednou z prvních forem elektrických baterií. Když se kovová kulka zavěšená mezi nimi dotkne jednoho zvonu, získá elektrický náboj a elektrostatická síla ji přitáhne k druhému zvonu. A tak to jde stále dokola. Přístroj získal zápis v Guinessově knize rekordů jako nejodolnější baterie na světě, přičemž od roku 1840 zazvonil přibližně deset miliardkrát. Baterie při experimentu pokryly roztavenou sírou, která je izoluje a zvon zvoní dodnes, přestože ho chrání dvě vrstvy skla a téměř ho neslyší. Nikdo nedokáže vysvětlit, proč vydržel přes 180 let. Odborníci se zdráhají přístroj otevřít, protože se obávají, že zmaří probíhající experiment a raději čekají, kdy se baterie vybije.

Je Svatý grál ve Španělsku?

Svatý grál – kalich, ze kterého pil Ježíš při poslední večeři a do kterého Josef z Arimatie sbíral Ježíšovu krev po jeho ukřižování, je stále nejhledanější křesťanskou relikvií současnosti. Mnozí věří, že ho ukryli templářští rytíři, případně ho Josef pohřbil v anglickém Glastonbury, kde prý teče červená voda. V katedrále ve Valencii ve Španělsku však mají relikvii, o které si mnozí myslí, že je pravým Svatým grálem. Dvakrát do roka vyberou malý kalich z kaple v zadní části katedrály a umístí ho do kostela. Přestože církev nikdy netvrdila, že jde o Svatý grál, mnozí lidé tomu věří. Je to proto, že sklenice je z kamene, který lze nalézt pouze v Izraeli a tvarem připomíná sklenice používané při židovských liturgických slavnostech. Uvidíme, jestli se to někdy potvrdí.

Navštivte také:
VIDEO: Děsivá místa pro odvážné turisty

Zvláštní případ Heidi Wyrickové

Když bylo Heidi Wyrickové osm let, přestěhovala se s rodiči do Ellerslie ve státě Georgia. Téměř okamžitě začala vzpomínat přátelského staršího muže jménem Gordy, který si s ní hraje na dvoře. Matka Lisa si myslela, že jde o imaginárního přítele, dokud její dcera neřekla o osobě jménem Con, kterou viděla u vchodových dveří v zakrvaveném tričku. Matka si myslela, že se někdo pokusil dceru unést a zavolala manžela, který prohledal celou čtvrť, ale bez úspěchu. Zanedlouho se do vedlejšího domu nastěhovala Lisina sestra, od které se rodina dozvěděla, že James S. Gordy byl bývalý majitel domu, který zemřel v roce 1974. Con Batchelor byl zase strýc patřící do rodiny, která vlastnila dům před Gordym. Con zemřel v roce 1957 a neměl ruku, jak říkala i Heidi. Heidi se čtyři roky setkávala a povídala s Gordym a Conem. Parapsycholog Dr. William Roll potvrdil, že měla skutečné parapsychologické zážitky, ale neexistuje pro ně žádné vysvětlení. Heidi i v dospělosti vidí různé duchy, ale už se jich nebojí.

Záhadná světla

Christiaan van Heijst je pilot, který spojil svou lásku k létání a fotografování a pořizuje nádherné snímky z výšky. Během letu 747 z Hongkongu na Aljašku v roce 2014 ve sluchátkách slyšel řídící letového provozu mluvit s jinými piloty o zemětřeseních, které se vyskytly v San Francisku a Chile, jakož i o sopečné erupci na Islandu. Najednou v dálce zahlédl intenzivní světelný záblesk vystřelující ze země za horizont. Udělal sérii fotografií slabé zelené „záře“, kterou bylo vidět na celé severní polokouli. O dvacet minut později se před letadlem objevila tmavě červená záře. Když se přiblížily ke světlům, zesílily a rozsvítily oblaka a oblohu v oranžovém odstínu, jaký obvykle vzniká při požárech. Zvláštní bylo, že světla byla tam, kde mělo být moře. Teorie zmiňují sopku pod hladinou oceánu, oficiální vysvětlení vyšetřovatelé neposkytli.

Navštivte také:
VIDEO: Největší záhady internetu: Pokusíte se je rozluštit?

Zmizení Kirsy Jensenové

1. září 1983 se 14letá Kirsa Jensenová z Napier na Novém Zélandu vydala na koni na místní pláž, ale domů se už nevrátila. Opuštěného koně našli poblíž řeky Tutaekuri. Kirsu naposled viděli u ústí řeky, kde si povídala s mužem v bílém autě. Svědci tvrdili, že měla krvavou tvář a za rameno ji držel Evropan ve středním věku. V roce 1985 se John Russell přiznal k vraždě Kirsy, ale později své přiznání odvolal. Nikdy ho neobvinili a v roce 1992 spáchal sebevraždu. Pátrací skupiny selhaly a při rozluštění případu nedokázaly pomoci ani duchové a média. Kirsu nikdy nenašli a její případ zůstává otevřený.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.