VideoZáhady

VIDEO: Podle nejstarší Bible na světě nebyl Ježíš synem Božím. Byl vůbec ukřižován?

V roce 2000 byla v Etnografickém muzeu v Ankaře nalezena starověká Bible, jejíž obsah se držel několik let v tajnosti. Podle historiků je odhadovaný věk této Bible téměř dva tisíce let, a je tak pravděpodobně nejstarším, a hlavně nedotčeným spisem.

Navštivte také:
Úředník z NASA tvrdí, že mimozemský život existuje!

Všeobecně je známo, že Bible byla během věků několikrát upravována a některé pasáže z ní byly vymazány a jiné zase přidány. Tento spis však s velkou pravděpodobností ještě nijak upraven nebyl. A právě z tohoto důvodu jsou v ní pro křesťany až šokující a extrémní informace.

Byl Ježíš Božím synem?

Starověká Bible je napsána zlatým písmem v aramejštině na volně vázanou kůži. Biblický text je však v naprostém rozporu s křesťanským učením, o kterém se dočtete v Novém zákoně. Prastarý text obsahuje i evangelium podle Barnabáše, což byl Ježíšův učedník, a takové evangelium je pro křesťany neznámé. Navíc tvrdí, že Ježíš nikdy nebyl ukřižován, a dokonce ani nebyl Božím synem, jen velkým prorokem.

Navštivte také:
Existuje na dně Bajkalu tajná základna UFO?

Americký server Natives Today se k celé záležitosti vyjádřil následovně: „Pro mnohé je tato kniha nadějí, že si věřící brzy uvědomí, že objekt jejich adorace je náhodný, a že je celý náboženský text otázkou výkladu. Doufejme, že tato zpráva inspiruje věřící, aby kladli otázky, místo aby ukazovali prstem na ostatní, nebo slepě věřili čemukoliv.

Je Bible pravá?

O této Bibli již několik let vědí i někteří křesťané a samozřejmě i Vatikán. Tento starověký text byl však věřícími zpochybněn a Vatikán ho zcela ignoruje. Skeptici říkají, že tato Bible je jen obyčejný podvrh a už vůbec není pravdivá. V Ankaře však tento starověký spis zkoumali odborníci, a podle dostupných informací by měl být pravý a jeho stáří se odhaduje až na dva tisíce let.

Otázkou však zůstává, zda je text v prastaré Bibli pravdivý. Nesmíme zapomenout, že tak jako se dnes šíří různá propaganda celým světem, tak přesně tomu bylo i v dávných dobách. V každém z období dějin psali historii vždy jen vítězové a skutečná pravda odešla s poraženými.

Navštivte také:
Největší česká geologická záhada

Starověká Bible nalezena v Ankaře tak může být opravdu dva tisíce let stará a může být i pravým spisem, nikdo však nemůže potvrdit kým byla sepsána a za jakým účelem. Dozvíme se někdy pravdu?

Videogalerie:

Zdroj: YouTube.com

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.