Ze zpráv
Trendy

Chlapec posedlý ďáblem? Mladík měl inspirovat tvůrce exorcisty

Slovo “exorcismus” vhání do srdcí většiny lidí strach, a to i ve věku vědy a moderního poznání. Uznat možnost posednutí člověka démonem je prostě děsivé. O takových incidentech ale existují zprávy i z dnešní doby. Jedna z nich mluví o posednutí chlapce jménem Roland Doe.

Navštivte také:
Epidemie spavé nemoci: O jejím původu dodnes nic nevíme

Příběh Rolanda Doe údajně inspiroval tvůrce filmu Exorcista z roku 1973. Nebo šlo jen o další případ psychicky nemocného člověka, kterého označili za posedlého ďáblem? Ponořme se do jeho příběhu hlouběji.

Případ Rolanda Doa si získal pozornost v polovině roku 1949, kdy se v novinových článcích po celých USA začaly objevovat zprávy o možném posednutí chlapce ďáblem. Nebyl pod nimi podepsán autor, ale předpokládá se, že jím byl bývalý pastor Luther Miles Schulze, do kterého farnosti spadala i rodina Doevových.

V roce 1971 vydal William Peter Blatty knihu s názvem Exorcista, která se stala bestsellerem. V době, kdy v novinách vycházely články o chlapcově posednutí, byl Blatty právě studentem na Georgetownské univerzitě. Úspěch jeho knihy dal o dva roky později vzniknout stejnojmennému filmu, který byl také mimořádně úspěšný. Nikdo se jaksi nezamýšlel nad tím, že cosi podobného se opravdu mohlo stát, a že Roland Doe mohl mimořádně trpět.

Navštivte také:
Záhada mrkající mumie: Proč otevírá oči?

Předpokládá se, že se narodil v Cottage City ve státě Maryland, i když o místě jeho bydliště se dnes vedou spory. Neví se dokonce ani to, kdy se přesně narodil. Jisté je, že v roce 1949 měl 12 až 14 let. Jednoduše šlo o teenagera z Marylandu, který byl podle svého bývalého spolužáka tichý studijní typ a ve škole neměl mnoho kamarádů. Údajně měl nadměrně ochranářskou matku a otec byl neustále na cestách. Blízký si byl zejména s tetou Harriet.

Teta Harriet se měla zabývat spiritismem a okultismem. Darovala chlapci tabulku Ouija a učila ho, jak vyvolávat duchy. Krátce nato ale zemřela a to se mladého Rolanda velmi dotklo. Možná se pokoušel zkontaktovat s duchem tety Harriet, ale místo toho se stalo něco jiného a začaly se chlapcovy problémy.

Roland se začal chovat zvláštně, byl podrážděný a na těle se mu začaly objevovat škrábance a modřiny. Rodiče vyhledali psychiatrickou pomoc, ale bylo to marné. Žádný odborník nedokázal identifikovat, co mladíkovi je. Zoufalí rodiče, ačkoli byli protestanti, se obrátili na katolickou církev.

Otec Hughes se s Rolandem zkontaktoval jako první a ihned konstatoval, že jde o jasný případ posedlosti. Podle kněze nemohl chlapec během návštěvy spustit oči z Bible, což byl znak posedlosti. Doporučil rodičům, aby Rolanda přemístili do jezuitské nemocnice nedaleko Washingtonu, D.C. Tam se měl chlapec podrobit třídennímu exorcismu.

Navštivte také:
Bedlam: Psychiatrická nemocnice se změnila z Betlému na peklo

Otec Hughes a další kněží tři dny a tři noci seděli při chlapcově posteli, která se neustále třásla. Chlapci se v jednom momentě podařilo uvolnit z pout a udeřit Hughese pružinou z matrace. Po třech dnech byl ale klid a kněží předpokládali, že exorcismus se podařil.

Rolandův stav se ale časem začal zhoršovat. Na hrudi se mu objevovaly krvavé rány, které dohromady dávaly slovo LOUIS. Rodiče to vnímali jako znamení přestěhovat se do St. Louis ve státě Missouri, odkud pocházela chlapcova matka. Ani to ale nepomohlo a rodina se obrátila na katolickou církev.

Otec Bowdern a otec Bishop se chlapce ujali a spolu s otcem Halloranem měli Rolanda zbavit posedlosti. Exorcismus trval téměř tři týdny. Mladík během něho vykazoval sílu jako dospělý muž a bylo ho těžké spoutat. Neustále nadával a občas dával kněžím sexuální návrhy.

Navštivte také:
První kroky k rozluštění? Několik slov Voynichova rukopisu již známe

Ani tento exorcismus ale nefungoval a chlapce přesunuli do nemocnice Alexiánov v St. Louis. Putoval na samotku a nakonec ho prý posedlosti zbavili křtem. Tehdy se prý zachoval jako archanděl Michael a přikázal Satanovi, aby opustil chlapcovo tělo.

I po desetiletích vyvolává tento případ množství otazníků. Mnozí věřící nepochybují, že byl Roland Doe posedlý ďáblem. Jiní se ale ptají, zda nešlo o psychicky nemocného člověka stejně jako v případě “posedlé” Anneliese Michelové.

Fotogalerie:

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.