ZáhadyZe zpráv

Děsivé předpovědi o apokalypse: Jedna se určitě naplní

Přežili jsme již několik předpovědí soudného dne. A je jen otázkou času, kdy uslyšíme další. Většina mluví o chaosu, povodních či požárech.

Navštivte také:
VIDEO: Děsivá místa pro odvážné turisty

Mayská apokalypsa

První známá mayská civilizace se datuje do roku 2000 před Kristem a pokrývá dnešní Guatemalu, Mexiko, části Hondurasu, Belize a El Salvador. Během své existence vytvořila sofistikované matematické systémy, pyramidy, chrámy, astronomické mapy a kalendáře. Jedním z pozoruhodných kousků je právě kalendář, který používá 394letý cyklus. Historici a autoři New age podle něj označili 21. prosinec 2012 za datum kosmického míru a porozumění. Mnoho lidí si to vysvětlilo tak, že to znamená konec světa a označili den za Armagedon. Někteří lidé konec světa vylíčili jako srážku Země s planetou zvanou Nibiru, jiní tvrdili, že sluneční erupce posunou zemskou osu a způsobí zničující potopu. Nastal masový zmatek a hysterie, přičemž mnoho lidí se připravovalo na konec světa stavěním korábů a bunkrů a nakupovalo soupravy na přežití.

Soudný den podle Isaaca Newtona

Určitě znáte práci matematika a vědce Isaaca Newtona, ale ne jeho předpověď o soudném dni. Navzdory zájmu o vědu studoval Newton také teologii a náboženství. Domníval se, že biblická proroctví jsou symbolická a vyžadují výklad zkušeným učencem. Jeho předpovědi vyšly na světlo v roce 2003, kdy média tvrdila, že vlastní jeden z jeho prvních spisů předpovídajících konec světa v roce 2060. Oponenti této předpovědi trvají na tom, že Newton byl ateista, navzdory zájmu o teologii. Nevěřil v Krista ani v uctívání božské bytosti, proto nemohl předpovědět apokalypsu na základě teologických spisů.

Navštivte také:
VIDEO: Největší záhady internetu: Pokusíte se je rozluštit?

Předpověď soudného dne

„Skutečná cesta“ neboli „Chen Tao“ bylo kultovní hnutí, které vytvořil tchajwanský vůdce Hon Ming Chen. Náboženská skupina smísila aspekty tchajwanského náboženství, buddhismu, křesťanství a konspiračních teorií o UFO se svými proroctvími. Hon Ming Chen předpověděl, že 31. března 1998 v 01:01 lidé v celé Severní Americe uvidí Boha na svých televizorech. Není žádným překvapením, že předpověď selhala, což ho vedlo ke změně data apokalypsy na následující rok. Předpověděl konec světa v masivních záplavách a příchodu ďábla. Druhá předpověď také selhala, což vedlo k zániku kultu.

Planeta Clarion

Tato předpověď pochází z roku 1954, kdy chicagská žena v domácnosti, Dorothy Martinová, tvrdila, že obdržela zprávu o mimozemském útoku z planety Clarion. Mimozemšťané prý způsobí masivní potopu, která pohltí Zemi. V novinách se objevily titulky varující před „Dnem katastrofy“, které zmobilizovaly její následovníky „Hledačů“. V rámci přípravy na konec světa tito lidé podali výpovědi, prodali své věci a sešli se u Dorothy doma, aby zpívali koledy. Štědrý večer roku 1955, který byl dnem D však proběhl bez problémů. Později v noci, kdy se mimozemšťané a létající talíře neukázali, Dorothy tvrdila, že obdržela další zprávu z Clarionu, ve které se uvádí, že na Boha zapůsobila jejich víra a rozhodli se apokalypsu odložit.

Prorocká slepice z Leedsu

V roce 1806 slepice začala snášet vejce s nápisem „Kristus přichází“. V Leedsu to vyvolalo náboženské šílenství – mnozí lidé navštěvovali slepici, aby viděli vejce a dělali pokání v rámci přípravy na příchod Ježíše. Později však zjistili, že majitelka Mary Batemanová vejce popsala inkoustem a vložila do slepice, aby je mohla znovu snést.

Navštivte také:
VIDEO: Znáte temný turismus? Mnohé to znepokojí

Předpovědi Shoko Asahara

Lepší než čekat na apokalypsu je vytvořit si ji sami. Přesně to udělal v roce 1995 Šóko Asahara, narozen jako Chizuo Matsumoto. Asahara byl japonský prorok soudného dne, který se stal kultovním vůdcem po zatčení za prodej falešných čínských léků. V roce 1987 vytvořil náboženství Óm Šinrijkó („Nejvyšší pravda“), které mělo asi deset tisíc následovatelů v Japonsku a 40 tisíc v Rusku. Asahara předpověděl apokalypsu v letech 1997 až 2000 v důsledku otravy plynem. Někteří členové se však rozhodli vzít věci do vlastních rukou. 20. března 1995 nastoupili do pěti vlaků a uvolnili toxický plyn sarin, přičemž zabili 13 lidí a zranili nejméně 5500 dalších. Asahara byl zatčen a odsouzen k smrti v únoru 2004.

Slunce se mění na červeného obra

Zdá se však, že fascinace předpověďmi na konci dne je součástí naší DNA. Tato předpověď říká, že za šest miliard let se Slunce po přeměně vodíku na helium změní na červeného obra, což způsobí, že bude svítit tři tisícekrát jasněji a rozšíří se na 20násobek současné velikosti Země. Zvýšená radiace Slunce zničí planety jako Saturn a Jupiter a ani Země, zůstane-li na své oběžné dráze, neodolá záření. Někteří vědci předpovídají, že po expanzi se Slunce zmenší na bílého trpaslíka. Jiní říkají, že Slunce se bude neustále odklánět od Země a vyhasne. Jisté ale je, že tato předpověď se naplní. Kolik apokalyps však Země do té doby zažije, není známo.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.