Záhady

VIDEO: Největší záhady internetu: Pokusíte se je rozluštit?

Web je obrovským zdrojem poznání a informací, ale i on má svá zákoutí plná záhad, dohadů a často i trestné činnosti. Podíváme se některým na zoubek. Jejich vyřešení je ale pravděpodobně nad lidské síly. Jedná se o skutečnost, nebo jen historky internetových fanatiků?

Navštivte také:
VIDEO: Znáte temný turismus? Mnohé to znepokojí

Tajné fórum

Příběh začíná uživatelem Redditu jménem ReligionOfPeace, který projevil zájem o atentáty a zjevně o nich i něco věděl. Asi 14 hodin po svém posledním příspěvku na stránce další uživatel zveřejnil zprávu o smrti uživatele ReligionOfPeace, přičemž vysvětlil, že se setkali v armádě před lety a že jeho skutečné jméno bylo Milo.

Věci začaly být zajímavé, když uživatel jménem Angel diskutoval o Milově smrti a o tom, že někde skryl zašifrovaný obsah s tajnými informacemi o atentátech a fóru, které se skrývalo pod pornografickou stránkou. Zadávaly se tam „pracovní nabídky“, o kterých se někteří domnívali, že mohly souviset s nezákonnou činností. Někteří zašli tak daleko, že spojili jednu z těchto pracovních nabídek s atentátem na Mahmúda al-Mabhouha, vůdce Hamásu, v roce 2010. Ať už je to výmysl, nebo realita, je obtížné to odlišit. Skrývají některé stránky také tajné odkazy na pracovní nabídky, které nejsou pro každého? Zůstává to záhadou.

Navštivte také:
VIDEO: Děsivé městské legendy, ze kterých vám ztuhne krev v žilách

E-maily ze záhrobí

Když mluvíme o příbězích lidí, kteří komunikují z hrobu, obvykle si představíme seance, desky Ouija nebo pořádně temné a záhadné prostředí. Určitě ne mailovou schránku, ale… Když Jack Froese nečekaně ve věku 32 let zemřel, jeho rodina a přátelé začali dostávat e-maily z jeho adresy. Zdálo by se, že šlo o nechutný žert hackera, kdyby neobsahovaly šokující detaily, které nemohl vědět leckdo. Jack kontaktoval jako prvního nejlepšího přítele Tima Harta a napsal mu, aby si uklidil podkroví. Jeho bratranec zase dostal zprávu o zlomeném kotníku. Dodnes se neví, kdo stál za e-maily, ale byly jaksi útěchou pro celou rodinu.

Navštivte také:
VIDEO: Lidé spojovaní s UFO, kteří zemřeli za podezřelých okolností

Utajený admin

Některé záhady je lepší nechat nevyřešené. To je jistě případ správce facebookové stránky Valor por Tamaulipas. Stránka poskytuje dopravní informace a zajímavosti ve státě Tamaulipas na severu Mexika. Jsou zde však i zprávy o přestřelkách a jiném násilí souvisejícím s drogovými kartely. Nejen ušlechtilá věc, ale také v zemi, kde jsou vraždy novinářů běžné, i odvážná. Stránka nutně přilákala nechtěnou pozornost samotných zločinců. Brzy po spuštění byla na zakladatele stránky vypsána odměna 47 tisíc dolarů. Proto je lepší, že admina dodnes neznáme.

Otec Bitcoinu

Je až zarážející, že miliony lidí věří projektu, o jehož zakladateli nemá nikdo ani páru. Bitcoin začal existovat 3. ledna 2009 a stal se jednou z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších kryptoměn na světě. Ano, Bitcoin uvedl na světlo světa Satoši Nakamoto, ale o něm nikdo nic neví. Jen to, že je to krycí jméno. Navíc si nikdo není úplně jistý, jestli je Satoši nějaká jednotlivá osoba nebo kolektiv. Ať už je Satoši kdokoli nebo cokoli, stále se věří, že drží velké množství bitcoinů. Takže může být neoficiálně i nejbohatší člověk světa.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.