Nejděsivější místa

VIDEO: Děsivá místa pro odvážné turisty

Někteří cestovatelé upřednostňují místa, kde mrtví šeptají v mlze a jejich studené prsty se otírají o zátylek. Pokud jste jedním z těchto typů lidí, nabízíme vám zajímavé cestovatelské destinace.

Navštivte také:
VIDEO: Největší záhady internetu: Pokusíte se je rozluštit?

Túra ke svému konečnému osudu


Yosemite je jedním z nejznámějších a nejoblíbenějších národních parků na světě. Můžete zde vidět obrovské staré sekvoje, prozkoumat hluboká údolí a vydat se po malebných turistických stezkách, které vedou k úžasným vodopádům. Jednou z tras je Chilnualna Falls Trail dlouhá 13,2 kilometru, která nabízí úžasný výhled na vodopád. Jedná se o skutečně velkolepý chodník a také jeden z nejstrašidelnějších v USA. Podle legendy u Grouse Lake mohou turisté slyšet výkřiky chlapce, který se zde kdysi utopil. Každý, kdo se pokusí zachránit v tu chvíli topící se dítě, zmizí pod hladinou a už ho nikdy nenajdou. Projedete-li kolem jezera bez incidentů, držte se dále od okraje vodopádu. Budete-li příliš blízko, špatný duch vás může stáhnout přes okraj.

Město duchů


Zdá se, že Řím má tolik duchů, vlkodlaků a strašidelných měst, kolik má historických měst a soch. V Muzeu duší v očistci je sbírka předmětů s otisky rukou, které do nich údajně vryly ruce upálených v očistci. Nad mostem Ponte Sisto můžete zahlédnout strašidelný kočárek Olimpie Maidalchini, který se řítí směrem k okraji města. Na Campo de’ Fiori se potuluje duch filozofa Giordana Bruna. Dalším římským duchem je duch mladé ženy Beatrice Cenciové, která byla dcerou tyranského aristokrata Francesca Cenciho. Po naplánování jeho vraždy Beatrice, její nevlastní matku i bratry odsoudili k smrti. Beatrice sťali před očima mladšího nevlastního bratra. Na výročí její smrti je vídána, jak nese svou odříznutou hlavu, když kráčí přes Ponte Sant’Angelo.

Navštivte také:
VIDEO: Znáte temný turismus? Mnohé to znepokojí

Melodie pod vodou


Roku 1895 se rodina žijící nedaleko břehu Gardnerského jezera v Connecticutu rozhodla, že přestěhuje dům na druhou stranu jezera. Dostali však dost hloupý nápad. Počkali, až jezero zamrzne, dům přesunuli na saně a táhli je po ledě. Kvůli obrovské velikosti jezera nedokázali dokončit přesun za jediný den, proto dům nechali na jezeře do následujícího rána. Bohužel, když se vrátili, část ledu pod domem praskla a část už klesla pod hladinu. Rodina se snažila zachránit co nejvíc, ale gauč, sporák a klavír se zachránit nepodařilo. Dnes mnozí návštěvníci, kteří si vyzkoušeli rybaření na jezeře Gardner, tvrdí, že slyšeli klavírní hudbu zpod hladiny. A byly to nejen náhodné zvuky, ale také složité melodie.

Mráz a hrůza

Ani v polárních oblastech asi není dost chladno, aby to udrželo duchy na uzdě. V roce 1918 nedaleko města Central na Aljašce postavili Arctic Circle Hot Springs Resort, který fungoval až do roku 2002, přičemž v průběhu let prošel řadou vlastnických změn. Nakonec byl kvůli finančním obtížím uzavřen. Mnozí ale tvrdí, že to bylo i kvůli zvláštním věcem, které se v něm děly. Zaměstnanci i návštěvníci hlásili, že slyšeli pískání přicházející z okolí resortu i z jeho chodeb. Mnozí uklízeči tvrdili, že viděli ducha ženy v knihovně ve třetím patře. Někteří viděli, jak se lustr v hlavním sále pohyboval sám od sebe, a jiní nevěřícně stáli před velkými obrazy, když postavy na nich ožívali před jejich očima.

Navštivte také:
VIDEO: Děsivé městské legendy, ze kterých vám ztuhne krev v žilách

Výkřiky z posmrtného života


Egypt je nejznámější kvůli pyramidám v Gíze a sfingám, ale i tato země má své duchy. Přízrak panovníka Achnatona zpozorovali, jak se vznáší v poušti Farafra, zatímco z místa, kde byla vojenská výcviková základna v Dashour, slyšeli výstřely. Jedním z nejstrašidelnějších měst v Egyptě je Roshdy Building v Alexandrii. Po sérii incidentů byla budova uzavřena a zůstává zamčena i o více než pět desetiletí později. Několik z předchozích obyvatel tvrdilo, že z kohoutků vytékala krev a slyšeli výkřiky šířící se po chodbách. Údajně několik dělníků zemřelo během výstavby budovy a jejich duchové ji odmítají opustit.

Loď duchů


V letech 1936 až 1967 se RMS Queen Mary plavila severním Atlantikem. Během 2. světové války převážela vojáky, po skončení války se stala zaoceánským parníkem. Na konci roku 1967 loď byla vyřazena a nyní kotví v přístavu Long Beach v Kalifornii a patří k jedněm z nejstrašidelnějších měst v Americe. V současnosti je z ní hotel a již několikrát zde působili paranormální vyšetřovatelé, kteří hlásili téměř totéž jako návštěvníci a zaměstnanci. Na konci salonku první třídy viděli vznášet se ženu v bílých večerních šatech. Ducha dívky jménem Jackie slyšeli šplouchat kolem místa, kde byl bazén pro druhou třídu. Jackie Torinová se v bazénu utopila, když jí bylo šest let. Vrčící duch Grumpy číhá v místnosti pod schody a stále tam přetrvává i duch Johna Henryho, který zemřel v kotelně. Údajně na palubě zavraždili ženu jménem Dana a jejího ducha viděli s Jackie v bazénu. Někdy také navštěvuje Grumpyho a Johna Henryho, kteří pobývají v kotelně.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.