Ze zpráv

VIDEO: Lidé, kteří vykonali strašné činy, protože jim to přikázal “Bůh”

Všichni děláme rozhodnutí – některá dobrá, jiná špatná a některá opravdu velmi špatná. Přinášíme vám příběhy lidí, kteří spáchali hrozné věci, protože jim to „přikázal“ Bůh.

Navštivte také:
Děsivé předpovědi o apokalypse: Jedna se určitě naplní

Únos Elizabeth Smartové

5. června 2002 Brian David Mitchell a Wanda Barzeeová unesli 14letou Elizabeth Smartovou z jejího domu, když spala. Mitchell a Barzeeová věřili, že Mitchell byl anděl, který přišel na Zemi bojovat s antikristou. Aby to dokázal, potřeboval panenské nevěsty – a Elizabeth měla být první z mnoha. Dívku v zajetí opakovaně znásilňovali, nechávali hladovět a dostala nové jméno – Esther. A to vše se dělo ve jménu Božím; Mitchell se přejmenoval na Immanuela, nosil roucho a nechal si narůst dlouhou bradu, aby vypadal jako Ježíš Kristus. Naštěstí Elizabeth se podařilo zachránit 13. března 2003. Mitchella ve vazbě vyšetřili, aby zjistili jeho mentální schopnost postavit se před soud. Přestože podle posudku nebyl, soud ho neakceptoval a Mitchella odsoudil na dvě doživotí, Barzeeovou na 15 let, ale odseděla si pouze devět.

Bernard z Clairvaux

Svatý Bernard (1090 – 1153) nebyl fanatik, ale kázáním o potřebě druhé křižácké výpravy pomohl rozpoutat vlnu masakrů. První křížová výprava (1096–1099) pomohla vytvořit ve Svaté zemi křesťanské státy. Ve 40. letech 12. století však seldžučtí Turci pronikali na křesťanské území, proto v roce 1144 papež Eugen III. vyzval k druhé křížové výpravě a požádal o pomoc Bernarda z Clairvaux. Bernard byl mocný kazatel, který se vydal na „turné“ po Francii a Německu. Papež křižákům jako odměnu přislíbil, že dosáhnou milosti a Bůh jim odpustí všechny předchozí hříchy. Bernardovo poselství bylo velmi úspěšné, muži vyhladili celé vesnice, někteří křižáci dokonce masakrovali evropské Židy, aby se v bojovém umění zdokonalili. Druhá křižácká výprava však dosáhla jen málo, kromě smrti nevinných vesničanů ve Svaté zemi. Bernarda však krátce po jeho smrti prohlásili za Svatého.

Navštivte také:
VIDEO: Děsivá místa pro odvážné turisty

Deanna LaJune Laneyová

Sousedé v New Chapel Hill v Texasu si mysleli, že pětičlenná rodina Laneyových je stabilní a milující. Deanna a její manžel měli tři chlapce – osmiletého Joshuu, šestiletého Luka a Aarona, který měl v květnu 2003 jen 14 měsíců. Jednou v noci, když manžel spal, Deanna rozbila hlavu dvěma nejstarším chlapcům kameny a zabila je, pak klidně zavolala na číslo 911 a přiznala se. Když přišla policie, našli Aarona těžce zraněného v postýlce. Deanne nebyla v domě, ale pořád mluvila po telefonu. Policie ji našla v nedalekých lesích, šaty měla od krve. Rok předtím žena řekla členům své církve, že Bůh jí řekl, že svět se blíží ke konci a měla by udělat pořádek ve svém domě. Tvrdila, že to Bůh jí řekl, co má dělat. Odborníci na duševní zdraví se shodli, že Deanna trpěla psychotickými bludy, když zabila své děti. Soud ji uznal nevinnou z důvodu nepříčetnosti a nařídil pobyt ve státní nemocnici v Kerrville. Aaron, byť vážně zraněný, útok přežil.

LeRoya Mooreová

Mezi případem Leroye a Deanny jsou podobnosti, obě zabily své děti. Hlavní rozdíl je v tom, že soud uznal LeRoyu vinnou z vražd a odsoudil ji na 60 let vězení za každou z nich. Pitvy ukázaly, že šestiletá Aleisha a sedmiletý Daaron zemřeli na intoxikaci antihistaminiky. LeRoya však řekla jiný příběh. Tvrdila, že Bůh jí řekl, že musí zabít děti a prý se utopily, když se je pokoušela pokřtít. Před příchodem policie zůstala při tělech tři dny. Tvrdila, že děti „zachránila“. Její právníci se pokusili použít jako polehčující okolnost šílenství, což podpořil i psychiatr z univerzity Yale, který určil diagnózu schizoafektivní porucha. Soud to však zamítl.

Navštivte také:
VIDEO: Největší záhady internetu: Pokusíte se je rozluštit?

Travis Reinking

V dubnu 2015 vešel 29letý Travis Reinking do Waffle House v Tennessee se zbraní AR-15 a zabil čtyři lidi. Utekl a skrýval se v lese, dokud ho policie za dva dny nevystopovala. Muž věřil, že jeho oběti byli vládní agenti a Bůh mu přikázal, aby je zabil. Podle lékařského posudku trpěl těžkou schizofrenií, takže ho neměli soudit, ale později soud názor změnil a uznal Travise vinným ze čtyř vražd prvního stupně.

Abraham

Příběh o Abrahamovi a jeho synovi Izákovi patří mezi známější biblické příběhy. Možná i proto, že se vymyká jasnému výkladu. Kniha Genesis říká, že Bůh požehnal Abrahama a jeho manželku Sáru synem, když měl Abraham 100 let. Později Bůh přikázal Abrahamovi, aby šel s Izákem do země Moria. Tam vystoupili na kopec, postavili oltář a Abraham měl syna obětovat. Izák netušil, že se to stane, nikdo se Sáry neptal na názor. Když se dvojice dostala na určené místo a Abraham postavil oltář, Izák se zeptal otce, kde je obětní zvíře. Zdá se, že nekladl žádný odpor, když ho Abraham svázal, když se však chystal vrazit do něho nůž, Pánův anděl mu řekl, aby přestal, a místo něho poskytl jako oběť berana. Křesťané, židé a muslimové stále diskutují, co příběh znamená. Šlo jen o zkoušku poslušnosti? Pokud ano, proč?

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.