Podivné úkazy

UFO v Rendleshamu

Nedaleko Rendleshamského lesa byly v roce 1980, kdy se tento incident odehrál, dvě vojenské základny: základna Královského vojenského letectva (RAF) a základna NATO. Velitelem základny NATO byl tehdy Gordon E. Williams a jeho zástupcem byl podplukovník Charles Halt, který poskytl nejdůležitější svědectví o tom, co se v lese odehrálo 27. prosince 1980 ve 3. hodině ráno.

Navštivte také:
Světla na planetce Ceres. Obývá ji inteligentní civilizace?

Hlídkující vojáci zaznamenali zvláštní světla sestupující do lesa asi půl kilometru od základny, v té době si mysleli, že se zde zřejmě zřítilo nebo nouzově přistálo letadlo. Když však vojáci dorazili do lesa, spatřili objekt trojúhelníkového tvaru, jehož základ byl velký 2 až 3 metry a vysoký byl asi dva metry. Objekt svítil červeně a modře a údajně stál třech nohách. Když se vojáci k neznámému objektu přiblížili, začal se mezi stromy vznášet. Vojáci pak objekt pronásledovali, ale po chvíli se ztratil z dohledu. Tak alespoň zněla oficiální zpráva podplukovníka Charlese Halta.

Brzy ráno se vojáci na místo přistání neznámého objektu vrátili a v půdě našli tři stopy hluboké čtyři centimetry s průměrem 17 centimetrů, které spolu tvořily trojúhelníkový tvar, který v noci viděli. V okolí místa, kde objekt přistál, byly ohořelé a zlámané větve stromů, a dokonce zde byla naměřena zvýšená radiace. Obě armády se však potom snažily celý incident ututlat. Z jakého důvodu?

Co tvrdili vojáci ze základny NATO?

O incidentu se oficiálně úřady téměř vůbec nevyjadřovaly a postupně vše začalo upadat do zapomnění.

Navštivte také:
Sebemumifikace: Praktika, při které mniši trpí

Diskuzi však v roce 2010 opět rozvířil podplukovník Charles Halt, podepsáním čestného prohlášení, v němž zopakoval, co v Rendleshamském lese viděl:

Věřím, že objekt, který jsem viděl, byl mimozemského původu, a že bezpečnostní služby Spojeného království a Spojených států se pokusily podkopat význam toho, co se v Rendleshamském lese odehrálo za pomoci dobře propracovaných metod dezinformace.

UFO v Rendleshamu

Vojáci a jejich nadřízení svorně tvrdili, že v lese skutečně přistál mimozemský objekt. Neidentifikovatelný létající objekt byl podle vojáků i nafilmován, ale snímek se na veřejnost nikdy nedostal. Rovněž se nic neví o vzorcích půdy a rostlinách, které byly odebrány ihned druhý den po incidentu.

Očitým svědkem přistání byl i bezpečnostní důstojník vojenského letectva USA Steve Roberts, který na vlastní oči viděl, jak se tři bytosti z objektu vznášejí v kuželu světla, a snaží se na vesmírné lodi něco opravit. Podle Robertse muselo být toto přistání mimozemského objektu nouzové, ne plánované. Údajně měl velitel základny NATO Gordon Williams s bytostmi navázat kontakt a dorozumívat se s nimi pomocí posunků. Mohlo se to takto odehrát?

Navštivte také:
Velbloudí dívka vystupovala v cirkuse: Čím trpěla Ella Harperová?

UFO v Rendleshamu

Svědci po dlouhých letech promluvili

Americký ufolog Robert Hastings však v roce 2017 přišel s novým dokumentárním filmem, ve kterém vystupují dva svědci, kteří o tomto incidentu promluvili až v jeho filmu. Jsou jimi dva operátoři. Jeden je ze základny britského letectva a druhý z nedalekého civilního letiště. Oba nezávisle na sobě potvrdili, že mimozemský objekt, který sledovali vojáci v Rendleshamském lese, měl ještě mnohem větší doprovodnou mateřskou loď. Na radarech totiž oba viděli obrovskou kouli, která oba muže doslova šokovala svými manévrovacími schopnostmi.

Jeden z dvojice operátorů Jim Carey ve filmu říká:

Na radaru se najednou objevil bod, který během chvíle přeskočil celou obrazovku a najednou byl pryč. Pak se ale vrátil, letěl, a okamžitě se otočil vpravo a mířil přímo k základně. Řekl jsem, že to nemohlo být naše, protože žádná stíhačka v takové rychlosti nedokáže zatočit tak prudce.

Potvrdil to i druhý operátor Ike Barker:

Extrémní rychlostí objekt proletěl kolem kontrolní věže, a pak se zastavil. Nikdy v životě jsem neviděl takové manévry. Chvíli se vznášel na místě, pak obrátil směr a odletěl pryč vysokou rychlostí.

Navštivte také:
Hotelové pokoje s temnou minulostí: Kdo v nich zemřel? (část druhá)

Muži hovoří o tom, že tento objekt byl několikrát větší než ten trojúhelníkový, o kterém se dosud v souvislosti s Rendleshamským lesem mluvilo.

Byl tedy neznámý trojúhelníkový objekt jen jakýmsi průzkumným dronem, jak si to původně myslel i podplukovník Charles Halt, ale neměl proto žádné důkazy? Co se snaží britská a americká armáda veřejnosti utajit?

Zdroj: telegraph.co.uk, bbc.com

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.