VideoZáhady

VIDEO: Příběhy z Antarktidy, které naženou husí kůži

Podle různých legend je Antarktida místem množství pozorování duchů. Možná je to proto, že mrazivá pustina si vyžádala životy mnoha, kteří se ji pokoušeli prozkoumat.

Navštivte také:
VIDEO: TOP 5 filmů, o kterých se tvrdí, že jsou prokleté

Whaler’s Bay


Když člověk myslí na Antarktidu, spíše si představí pustinu než sopku. Deception Island je však ostrov poblíž Antarktického poloostrova, který je náhodou aktivní sopkou. K poslední erupci došlo v roce 1970. Podle některých legend však láva není jediná věc, před kterou by se měli mít návštěvníci ostrova na pozoru. Whaler’s Bay je totiž hostitelem duchů. Kdysi šlo o malou komunitu velrybářů z Norska a Chile, která vznikla v roce 1904. Dnes z ní zůstalo několik starých dřevěných staveb, hřbitov a obrovské nádrže, které kdysi používaly k vaření celých velryb. V současnosti ostrov navštěvují turisté, kteří jsou svědky paranormálních jevů, od zvláštních zvuků až po zvláštní éterické a vznášející se tvary.

Wordie House


Sir Ernest Henry Shackleton je možná jedním z nejznámějších průzkumníků sedmého kontinentu v celé historii, přestože nebyl prvním člověkem, který dosáhl jižního pólu. Mnohé výpravy, které vedl, mu vynesly rytířský titul. Jeho cesty však nebyly bez problémů a v roce 1915 musel opustit svou loď Endurance poté, co narazila na mělčinu a ocitla se pod ledem. Přestože Shackleton se vydal na cestu napříč kontinentem, aby našel pomoc, zbylí muži zde zůstali uvězněni dva roky. Wordie House byla základna, kterou postavili v roce 1947, a stála blízko místa, kde Endurance ztroskotala, proto lidé tvrdí, že se do ní nastěhovali duchové z lodi. V objektu se samy zabuchují dveře a předměty často létají přes místnost. A někteří, kteří vstoupí do budovy, hlásí, že cítí zvláštní, hrozivou přítomnost něčeho, co na ně dohlíží

Navštivte také:
VIDEO: Námořní katastrofy, které zůstaly ve stínu potopení Titanicu

Let 901 Air New Zealand na Ross Island


28. listopadu 1979 letadlo společnosti Air New Zealand tragicky narazilo do hory Erebus na Rossově ostrově v Antarktidě, což vedlo ke smrti všech 257 lidí na palubě. Havárie letadla je dodnes nejsmrtelnější nehodou na Novém Zélandu. Stanice McMurdo, kterou provozuje personál Nového Zélandu, je největší základnou v Antarktidě a nachází se také na Rossově ostrově. Někteří ale tvrdí, že na základně řádí neklidní duchové z letu 901, což vedlo ke zprávám o aktivitě poltergeistů. Jiní tvrdí, že skutečné místo havárie je ještě strašidelnější. Mnozí zde slyšeli křik, někteří dokonce hlásili, že viděli, jak se ve sněhu z ničeho nic objevovaly stopy.

Operace Tabarinská základna


Deception Island byl víc než jen domovem velrybářů. I když ostrov opustili v letech před 2. světovou válkou, britské námořnictvo si oblast přivlastnilo. Postavili zde základnu pro svou operaci Tarabin, aby si udrželi silnější kontrolu nad Falklandskými ostrovy. Přestože se britské základny později zaměřily na vědecký výzkum, sopečná erupce v roce 1967 zničila značnou část infrastruktury na ostrově a to přimělo lidi základny opustit. Stejně jako Whaler’s Bay, i tyto se změnily na jakési město duchů, kde dochází k údajnému strašení – lidé hlásí zvláštní zvuky v noci a pohybující se tvary zjevení.

Navštivte také:
VIDEO: Děsivé příběhy zpoza polárního kruhu nahání strach (2.část)

Scottova chata


V roce 1911 se dva různé průzkumné týmy snažily stát první skupinou, která dosáhne jižního pólu. Přestože toto ocenění získala norská expedice pod vedením Roalda Amundsena, britskou výpravu, kterou vedl Sir Robert Falcon Scott, stihl jiný osud. Pětičlenný tým na zpáteční cestě zahynul, včetně samotného Scotta. Tým pětadvaceti mužů, známých jako Expedice Terra Nova, strávil zimu 1911 v chatě, kterou postavil Scott, a právě z této skupiny se pět průzkumníků odvážilo ven. Dodnes se o tomto místě říká, že ho pronásledují duchové Scottova týmu. V jinak prázdné místnosti se ozývají kroky a hlasy a množství lidí hlásilo pocit, že je někdo sleduje.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.