VideoZáhadyZe zpráv

VIDEO: TOP 5 filmů, o kterých se tvrdí, že jsou prokleté

I když mnozí lidé mají sklony k pověrčivosti, představa prokletého filmu zní směšně. Přesto některé z filmů v našem článku provázely zvláštní incidenty, takže to působilo jako jediné logické vysvětlení.

Navštivte také:
VIDEO: Námořní katastrofy, které zůstaly ve stínu potopení Titanicu

Exorcista (The Exorcist, 1973)

Hororová klasika z roku 1973 vyvolala mezi návštěvníky kin velký rozruch. Ale zvláštní incidenty při natáčení, včetně několika zranění, požáru, nehody na motorce a zásahu blesku do kostela, přispěly k tomu, že mnozí ho označili za prokletý. Lidé si spojují film s několika úmrtími, z nichž nejpozoruhodnější je smrt herců Jacka MacGowrana a Vasiliki Maliarosové, kteří zemřeli dříve, než film uvedli do kin. O rodinné příslušníky přišlo během natáčení i několik dalších členů filmového štábu.

Rebel bez příčiny (Rebel Without a Cause, 1955)


Drama o dospívání zkoumalo morální úpadek americké mládeže. V zákulisí filmu bylo stejné množství delikvence, jako jste viděli na filmovém plátně, včetně skutečného boje mezi hereckými nadějemi a milostného trojúhelníku mezi Rayem, Natalií Woodovou a Williamem Hooperem. Pověsti o kletbě se však neobjevily v důsledku toho, ale skutečné tragédie, přičemž každý z hlavních představitelů skonal předčasně. James Dean zemřel ve věku 24 let při autonehodě jen několik týdnů před uvedením filmu do kin. O několik let později zavraždili 37letého Sala Minea a Natalie Woodová se jako 43letá za záhadných okolností utopila u ostrova Santa Catalina. Kromě toho herec ve vedlejší roli Nick Adams zemřel mladý v důsledku předávkování drogami.

Navštivte také:
VIDEO: Děsivé příběhy zpoza polárního kruhu nahání strach (2.část)

Vrána (The Crow, 1994)


Vrána měla být startovacím bodem pro kariéru Brandona Leeho, syna Bruce Leeho. Bohužel, film byl jeho poslední, po nechvalně známé smrtelné nehodě na scéně, při které herce zasáhla skutečná kulka namísto slepého náboje. Ačkoli Brandonova smrt byla nejtragičtější událostí, nejde o jediné neštěstí související s filmem. Všechno se pravděpodobně začalo, když produkční štáb dostal anonymní zprávu, aby nenatáčeli film, protože „se mohou stát špatné věci.“ Hned první den natáčení utrpěl člen štábu těžké popáleniny a později přišel o sluch, když jeřáb narazil do elektrického vedení. Potom zasáhla jihovýchod USA „bouře století“, která způsobila komplikace, zpoždění, nepokoje a onemocnění herců a filmového štábu. Celkově lze říci, že je malý zázrak, že film nakonec dokončili.

Trilogie Poltergeist (1982-1988)


Zdá se, že kletby souvisí zejména s hororovými filmy, protože nemáme jen jednoho reprezentanta tohoto žánru, ale celou trilogii, o které lidé tvrdí, že je prokletá. Může za to série úmrtí, přičemž nejméně dvě byly neočekávané. V roce 1982 stihl tragický osud Dominique Dunneovou, která ztvárnila Danu Freelingovou, když ji zavraždil její bývalý partner. Julian Beck, který ztvárnil kazatele Kanea v Poltergeistu II, spáchal sebevraždu v roce 1983 po dlouholetém boji s rakovinou žaludku. Will Sampson, který hrál indiánského šamana Taylora, zemřel během operace v roce 1987. Heather O’Rourkeová, která hrála Carol Anne, ústřední postavu série Poltergeist, tragicky zemřela jako 12letá na střevní komplikace.

Navštivte také:
VIDEO: Děsivé příběhy zpoza polárního kruhu nahání strach (1. část)

Čaroděj ze země Oz (The Wizard of Oz, 1939)


Film Čaroděj ze země Oz je mezníkem v historii kinematografie. Navzdory komerčnímu úspěchu si někteří myslí, že film je prokletý – kvůli řadě vážných nehod, ke kterým došlo na place. Od vybuchnutí upravené násady košťata, která zranila kaskadéra, až po přetržené dráty, které způsobily, že herci hrající okřídlené opice spadli na zem. Margaret Hamiltonová, která hrála špatnou čarodějnici, utrpěla popáleniny druhého a třetího stupně na tváři a rukou, když ji zasáhl oheň používaný při speciálních efektech. Buddy Ebsen, plechový muž, utrpěl otravu, protože kostyméři používali čistý hliníkový prach k vytvoření jeho make-upu. A scéna, kde Dorothy a její přátelé usnou, dokud padá sníh z nebe? Na herce padal minerální azbest. Podle Judy Garlandové, která hrála Dorothy a později bojovala s depresí a trpěla závislostí na návykových látkách, bylo na scéně i mimo ni mnoho psychického napětí. Ale ve skutečnosti neštěstí spojené s tímto filmem nebyly ničím nadpřirozeným, ale kombinací chyb z nedbalosti a důsledkem ignorance ze strany studia.

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button

Bylo zjištěno blokování reklam

Prosíme, vypněte blokování reklam pro tento web. Reklamy nám pomáhají s provozem webu. Děkujeme.