ParaMag.eu

VIDEO: “Čachtická” paní v Americe: Její obraz straší lidi dodnes

VIDEO: “Čachtická” paní v Americe: Její obraz straší lidi dodnes

VIDEO: “Čachtická” paní v Americe: Její obraz straší lidi dodnes
Květen 01
18:11 2017

Uherská hraběnka Alžběta Bátoryová, přezdívaná i čachtická paní, je považována za nejznámější masovou vražedkyni v maďarských a slovenských dějinách. Svou Čachtickou paní však nemělo jen Slovensko, “pochlubit” se jí mohou i Spojené státy americké.
Americkou “Čachtickou” paní byla velmi vážená a vysoce postavená madam Delphine LaLaurie, která žila v 19. století v New Orleans. Co se odehrávalo na její panství? A může strašit lidi ještě i po své smrti?

Sériová vražedkyně z New Orleans
Madam Delphine LaLaurie se pohybovala v nejvyšších kruzích New Orleansu, a nikoho by nenapadlo, že tak vážená paní skrývala před světem dlouhá léta své děsivé tajemství.

Možná by se o něm nikdo nedozvěděl, nebýt požáru jejím panství v New Orleans v roce 1834, kdy hasiči během požáru objevili v podkroví její panského sídla mrtvé umučené, ale i uvězněné otroky, kteří byli dlouhodobě a krutě týraní. Z madam LaLaurie se tak rázem vyklubala sériová vražedkyně, která dlouhá léta mučila a vraždila své vlastní otroky.

Za své činy však nikdy nebyla potrestána, protože ihned po odhalení kruté pravdy, o které se dozvěděli i obyvatelé New Orleansu, utekla do Paříže, kde později i v klidu zemřela. Po její smrti se však začalo mezi Neworleansany říkat, že duch LaLaurie se začal zjevovat na jejím panství vždy nad dítětem nových majitelů, kteří si sídlo koupili.

Různé paranormální jevy spjaté s duchem LaLaurie se odehrávaly v jejím sídle několik let. Pak vše na nějaký čas ustalo. Její duch se však do domu vrátil prostřednictvím obrazu, na kterém byl namalován její portrét.

Obraz, kterého se všichni báli
Celý příběh o strašidelném obraze se začal v roce 1997, kdy za americkým malířem Ricardem Pustaniem přišel jeden z tehdejších nájemníků LaLauriného sídla. Nový nájemník totiž od Pustania chtěl, aby namaloval portrét madam LaLaurie, který by dal do jejího domu jako symbol spojení s minulostí.

Pustaniův obraz namaloval podle starých podobizen LaLaurie, ale také využil její ztvárnění v muzeu voskových figurín. Když se nakonec hotový portrét dostal do sídla madam LaLaurie, začaly se dít velmi podivné až děsivé věci. Obraz se nejenže neustále sám nakláněl do strany, a zavěšen rovnou téměř ani nebyl, ale na plátně se měl podle svědků měnit i výraz tváře LaLaurie.

Kromě toho se v domě začaly šířit i různé neidentifikovatelné výkřiky, ale i děsivý nářek, který jakoby vycházel z obrazu. Tyto paranormální jevy nenechaly chladnými ani spiritisty, kteří v domě začali pořádat duchařské seance. Při těchto seancích byli přítomni i takzvaní lovci duchů, kteří byli při vyvolávání ducha LaLaurie svědky toho, jak se obraz na stěně nakláněl ze strany na stranu, a pak náhle s rachotem spadl.

Portrét LaLaurie nájemníky až tak velmi děsil, že musel být nakonec vrácen Ricardu Pustaniovi, který ho nakreslil. Ten však odmítá, že by obraz způsoboval nějaké paranormální jevy, protože když měl obraz zavěšený v ateliéru s žádnými nevysvětlitelnými úkazy se on osobně nikdy nesetkal.

Odborníci na paranormální jevy si proto myslí, že nevysvětlitelné úkazy se kolem obrazu dějí pouze tehdy, když je obraz zavěšen na stěně sídla, ve kterém žila samotná Delphine LaLaurie, kde napáchala tolik zla. Mohl tak portrét LaLaurie nějakým způsobem “přivolat” jejího ducha, který straší nájemníky jejího bývalého sídla?

Videogalerie:

Související články

0 komentářů

Žádný komentář!

Zatím zde není žádný komentář. Chcete být první?

Napište komentář

Napsat komentář

Váš email nebude veřejně zobrazen.
Povinná pole jsou označena *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Hlavní menu

Ankety

Líbí se vám nasazený vzhled magazínu?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Poslední komentáře

Opraveno, děkuji za upozornění :) [...]

Tekoucí říčkou ne tečící. [...]

Proč se ptáte na Pražské metro, když to víte, tedy aspoň se tak tváříte http://paramag.eu/nejcenzurovanejsi-tema-ceskeho-internetu-tajne-tunely-pod-prahou/ [...]

Jestli "to" tam ještě poletuje, tak určitě "to" už někdo od nás pozemšťanů (astronautů) měl [...]

Každý zážitek při klinické smrti je jiný někdo vidí Ježíše někdo vidí Alláha někdo nevidí [...]

to je wendigodruh č 2 ten slabš proto že to je jelen kozel a muž [...]

FaceBook

TOPlist

Statistiky

  • 0
  • 151
  • 211
  • 12 713 888
  • 1 334
  • 644