ParaMag

Danvers State Hospital (Massachusetts)

 Rychlé zprávy

Danvers State Hospital (Massachusetts)

Danvers State Hospital (Massachusetts)
Listopad 21
22:19 2013

Další zařízení v Massachusetts, State Lunatic Hospital v Danvers je vlastně docela hrůzo-slavné. Říká se, že byla inspirace u H.P. Lovecraft Arkham Sanatorium (Danvers je také zmíněno v Lovecraftových příbězích “Pickman’s Model” a “The Shadow Over Innsmouth”), které sloužilo jako prostředí pro film Session 9. Exteriér se objevuje dokonce v azylové úrovni hry Painkiller.

V čem má Danvers takové rozdíly? Ve skutečnosti, když byla nemocnice postavena v roce 1887, byla navržena Nathanielem J. Bradlee v souladu s teorií duševního zdraví a obhájcem Thomasem Story Kirkbridem, který věřil v soucit, péči a léčbu duševně nemocných. To znamená vyzdobené interiéry, soukromé pokoje a dlouhá turistická křídla, která vpouštěla slunce dovnitř. Danvers mělo být atraktivní místo, jehož interiéry měly podporovat zdraví a pohodu svých pacientů. Jeho gotická stavba zaujala mnoho milovníků hrůzy.

Bohužel, v průběhu let se Kirkbrideův vliv dotkl jen hlavního půdorysu budovy. Stavba byla původně určena pro 600 pacientů, ale v roce 1939 byla dosažena denní populace až 2360 pacientů a zaměstnanci, jejichž počet zůstal relativně stabilní, byl na rozpacích, jak kontrolovat pacienty, kteří byli nemocní a špinaví od jejich nedostatku péče. Někdy pacienti zemřeli díky slabému dohledu dotyčných zaměstnanců a byli objeveni až o několik dní později, hnijící v nějaké zapomenuté místnosti. Nakonec, se všichni uchýlili k děsivým odchytovým azylům: samovazby, svazování, elektrošoková terapie (byla pravděpodobně používána nadměrně jako prostředek ke kontrole pacientů, spíše než jako způsob léčby) a lobotomie.

Poté, co psychiatr Walter Freeman provedl ve Spojených státech první transorbitalní lobotomii v roce 1936, mnoho velkých psychiatrických léčeben se proslavila jejím použitím k léčbě všeho – léčby špatného spánku, přes bolesti zad, bludy a velké deprese. Danvers je často dáván pochybný titul “rodiště prefrontální lobotomie” pro její používání a zdokonalování. Zatímco někteří pacienti jistě viděli ohromující výhody plynoucí z této takzvané zázračné medicíny, mnoho dalších cítilo nepříznivé účinky. Návštěvníci nemocnice v roce 1940 popsali pacienty jako bezcílně bloudící po chodbách a nepřítomně zírající na zdi, snad důsledkem jak jejich špatného zacházení ze strany zaměstnanců, tak jejich různých lékařských zákroků.

V roce 1969 se v části nemocnice začaly zavírat okenice, přičemž většina z nich byla uzavřena v roce 1985 a celý areál v roce 1992. Po celá léta byla budova prázdná. Nakonec majetek koupil “Avalon Danvers apartments”, který strhl většinu budov, včetně interiéru historické budovy Kirkbride. Kirkbride fasáda byla použita jako součást nových bytů Avalon Danvers. Některé kampus tunely, hřbitov a fasády několika dalších budov zůstávají a verze “moderních zřícenin” Danvers nyní existuje pouze na fotografiích a videích.

Mimochodem, město Danvers bylo dříve pod názvem Salem Village.

Videogalerie:


Autor článku

k0m1s

k0m1s

Jsem obyčejný člověk, který ve svém volném čase tvoří zajímavé webové stránky. Poslední dobou se velmi zajímám o tajemno, z čehož vznikl i tento web.

Related Articles

1 komentář

Napsat komentář

Partner webu

lit

Hlavní menu

Ankety

Co říkáte na reformu copyrightu s články 11 a 13?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Facebook

Poslední komentáře

Ahoj. Obecná rada není těžká: stíny zahání světlo. Tedy: udržuj si doma světlo, čisto, pořádek....

Zdravím. Nejdříve bych se chtěl zeptat. Říkáš, že je to muž, viděla jsi obličej? Dále...

Zdravím, už jsem to u nějakého příspěvku psal, ale opakování je matka moudrosti. Ano, při...

Statistiky

  • 0
  • 57
  • 152
  • 13 227 732
  • 1 334
  • 670